آیا شما هم میان این همه تنوعی که لوازم آرایشی دارند، سردرگم هستید یا نمی‌دانید از میان اسفنج و براش آرایشی، کدام یک ابزار مناسب‌تری برای شماست؟ اگر برای شما نیز چنین سوالاتی پیش آمده، اینجا به پاسخ خواهید رسید.

ما در این مطلب به نکاتی که هنگام استفاده از اسفنج آرایشی یا براش آرایشی لازم است رعایت شوند، خواهیم پرداخت. همانطور که می‌دانید ابزارهای آرایشی کاربرد متفاوت و متنوعی دارند، به همین دلیل برای بهره بردن از قابلیت‌های آنها لازم است که در موارد درست و صحیحی به کار گرفته شوند.

 فراموش نکنید این ابزارهای آرایشی هستند که امکان تجربه آرایش باکیفیت و حرفه‌ای را برای شما فراهم می‌کنند. پس برای رفع سردرگمی در انتخاب از میان این همه تنوع، در ادامه همراه ما باشید.

چرا استفاده از اسفنج آرایشی یا براش آرایشی واجب است؟

چندین سال پیش و قبل از پیشرفت صنعت مد و لوازم آرایش، خانم‌ها و آرایشگران زیادی از انگشتان و دستان خود برای میکاپ کردن استفاده می‌کردند. مواد آرایشی مثل رژگونه، سایه، کرم پودر را با کمک دستان و انگشتان خود به روی پوست منتقل می‌کردند.

در آن زمان که هنوز ابزارهای مناسبی برای میکاپ کردن طراحی نشده بود، استفاده درست از انگشتان بزرگترین مزیت یک میکاپ آرتیست بود، اما ایراد کلی و بزرگی که استفاده از انگشتان داشت این بود که نمی‌توانست در برخی موارد، مواد آرایشی را به صورت صاف و یکنواخت روی صورت و نواحی مورد نیاز پخش کند.

یکی دیگر از معایب استفاده از دست و انگشتان، شلخته شدن و پخش شدن بیش از اندازه مواد آرایشی بود. تصور کنید که می‌خواهید توسط سایه چشم، یک خط چشم در پشت چشمان خود بکشید، فکر می‌کنید این کار چقدر با استفاده از انگشتان امکان‌پذیر است؟

انگشتان دست ظرافت و دقت کافی را برای داشتن یک آرایش تمیز و حرفه‌ای ندارند، به همین دلیل افراد زیادی ابزارهای آرایشی متنوعی را که هر یک دارای کاربرد خاصی هستند، طراحی کردند. استفاده از این ابزار آرایشی باعث می‌شود که مواد آرایشی با کیفیت و یکنواختی بیشتری روی پوست صورت قرار بگیرد.

به همین دلیل ابزارهای متنوع آرایشی به محض اینکه طراحی شدند، توسط علاقه‌مندان به آرایش مورد استقبال زیادی قرار گرفتند. توجه داشته باشید که برای استفاده درست از این اسفنج‌های آرایشی یا براش‌های آرایشی  لازم است که انواع مختلف آن‌ها را به همراه کاربردشان بشناسید.

با استفاده از ابزار آرایشی حرفه‌ای تر آرایش کنید

بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از اسفنج آرایشی یا براش آرایشی چیست؟

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های استفاده از ابزارهای آرایشی، رعایت بهداشت فردی است. شما می‌توانید با استفاده از این ابزارها به راحتی در زمان‌هایی که دستان شما آلوده است آرایش کنید و در زمان مناسب براش یا اسفنج آرایشی استفاده شده را بشویید.

از دیگر فواید استفاده از ابزار آرایشی می‌توانیم به پوشش دهی و کاور بهتر مواد آرایشی اشاره کنیم. براش‌ها و پدها باعث می‌شوند مواد آرایشی به شکل یکنواخت‌تری روی صورت منتقل شود. این یکنواختی به شما کمک می‌کند که آرایش باکیفیت‌تر و حرفه‌ای‌تری داشته باشید.

همچنین استفاده از این ابزار‌ها باعث می‌شود که صرفه‌جویی بیشتری در مصرف لوازم آرایشی صورت بگیرد. اسفنج‌ آرایشی یا براش آرایشی کمک می‌کند که در زمان میکاپ کردن مقدار کمتری از مواد آرایشی لازم باشد؛ زیرا سطح ابزار‌های آرایشی در مقایسه با دستان و انگشتان بسیار کوچک‌تر است. آخرین مزیتی که در هنگام استفاده از ابزار آرایشی می‌توانیم به آن اشاره کنیم، کمک آن‌ها برای داشتن یک آرایش بسیار تمیز و با کیفیت است.

براش‌ها در یکنواختی مواد آرایشی موثر هستند

برای انتخاب از میان اسفنج آرایشی یا براش آرایشی باید به چه نکاتی توجه کنید؟

همان‌طور که گفته شد، تنوع ابزار آرایشی بسیار زیاد است و هر کدام از آن‌ها کاربرد مختلفی دارند. برای اینکه بتوانید بیشترین بهره را از ابزار آرایشی ببرید، لازم است که به خوبی نوع و کاربرد آن‌ها را بشناسید. انتخاب بهترین براش یا اسفنج آرایشی مناسب با آرایش شما نکته‌ای است که همواره باید به آن توجه کنید.

اسفنج‌های آرایشی معمولاً برای یکنواختی و یکدست پخش شدن مواد آرایشی روی صورت کاربرد دارند. البته براش هم می‌تواند همین کار را با تمرکز و دقت بیشتری انجام دهد، اما نکته‌ای که در رابطه با انتخاب میان این دو ابزار وجود دارد، تفاوت هزینه آنهاست.

معمولاً اسفنج‌های آرایشی ارزان‌تر از براش‌های آرایشی هستند. به همین دلیل افرادی که می‌خواهند در هزینه‌های خرید لوازم آرایش صرفه‌جویی کنند، اسفنج آرایشی را به براش‌های آرایشی ترجیح می‌دهند. اسفنج‌های آرایشی برای محصولات آرایشی پودری مانند کرم پودر، رژ گونه و برخی هایلاترها مناسب هستند که باعث می‌شود مواد آرایشی با بالاترین کیفیت ممکن روی پوست صورت پخش شود.

استفاده از براش‌های آرایشی در مواقعی که می‌خواهید آرایش چشم انجام بدهید، ضروری است. آرایش چشم‌ها برای اینکه با دقت و کیفیت بالاتری انجام شود، لازم است که حتماً با ابزار مخصوص و کوچکی که مناسب اطراف چشم هستند، صورت بگیرد. همچنین شما می‌توانید کنترل بیشتری روی آرایش چشم‌های خود داشته باشید و این کار حساس را که یکی از مهم‌ترین بخش‌های آرایش است، انجام دهید.

از کاربرد براش‌ها و اسفنج‌ها به خوبی آگاه باشید

اسفنج آرایشی یا براش آرایشی؛ افراد کم‌تجربه توجه کنند

برخی از آرایشگران با تجربه توصیه می‌کنند، افرادی که مهارت لازم و کافی برای میکاپ کردند ندارند، بهتر است برای کرم پودر زدن از براش‌های آرایشی استفاده کنند. براش‌های آرایشی به آن‌ها کمک می‌کند که کرم پودر را با یکنواختی بیشتری روی پوست خود منتقل کنند.

همچنین توصیه می‌کنند که برای داشتن آرایشی با کیفیت و کانتورینگ مناسب، بهتر است از اسفنج‌های آرایشی استفاده کنند. استفاده از این ابزار به آن‌ها کمک می‌کند در هنگام کرم پودر زدن هیچ رد و مرزی میان مواد آرایشی باقی نماند. برای استفاده از پنکیک، پدهای آرایشی حوله‌ای و پدهای اسفنجی تخم‌مرغی شکل به نسبت براش‌های آرایشی می‌توانند گزینه بهتری باشند. 

کلام آخر

امروزه داشتن ابزار خوب، یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین شروط برای یک میکاپ عالی است. در گذشته‌ای نه چندان دور، بیشتر آرایش به وسیله انگشتان دست انجام می‌شد؛ اما امروزه به دلیل پیچیدگی‌های میکاپ و تخصصی شدن آن، انجام آرایش بدون ابزار مناسب غیرممکن به نظر می‌رسد! 

اسفنج و براش از مهم‌ترین این ابزارها هستند که معمولاً در کیف آرایش همه ما پیدا می‌شوند. با این حال، هنوز افراد زیادی نمی‌دانند که چه زمانی و چگونه باید از آنها استفاده کرد. بنابراین، ما در این مطلب نکاتی را که باید در استفاده از اسفنج آرایشی یا براش آرایشی مورد توجه قرار بگیرند، بررسی کردیم.

بسته به اینکه چه نوع آرایشی را با چه هدفی انجام می‌دهید و اینکه چقدر تجربه دارید، نحوه استفاده از این ابزارها متفاوت خواهد بود. پس به یاد داشته باشید، صرفاً داشتن ابزار خوب برای یک میکاپ عالی کافی نیست؛ دانستن چگونگی استفاده مناسب از آن نیز لازم است!