کمپانی آنست یا the honest company، توسط جسیکا آلبا، بازیگر آمریکایی، با هدف تولید کالاهای مصرفی تاسیس شد. این شرکت در شروع کار محصولات خود را به آمریکا و اروپا می فرستاد.

خط لوازم آرایش این کمپانی بعد از مدتی راه اندازی شد. هدف از تولید این لوازم، ایجاد تنوع و تولید محصولات نو و غیرتکراری بود. اما چه چیزی این تولیدات را نسبت به سایر لوازم آرایش‌ها متمایز می‌کرد؟

در این مطلب قصد داریم به معرفی خط لوازم آرایشی جسیکا آلبا بپردازیم. با ما همراه باشید.

تاریخچه کمپانی آنست

به گفته جسیکا آلبا، دلیل تاسیس این کمپانی سلامت فرزندش بود. جسیکا آلبا از مواد شوینده‌ای استفاده می‌کرد که آنر، فرزندش، به آن حساسیت داشت. جسیکا تصمیم گرفت جایگزینی برای این محصولات تولید کند که متناسب با سلامت کودک باشد.

شعار این کمپانی "دنیای سالم، کودک سالم" است. این شرکت استانداردهای مربوط به محصولات کودکان را تغییر داد. پس از مدتی کمپانی‌های دیگر از این رویه استفاده کردند و ترکیبات محصولاتشان را متناسب با سلامت کودکان تغییر دادند.

آنست کمپانی با هدف حفظ سلامت محیط زیست و انسان‌ها، ضمانت می‌کند که هیچ ماده مضر شیمیایی یا ترکیبات خطرناک در محصولاتش وجود ندارد. 

آغار کار خط لوازم آرایشی جسیکا آلبا، آنست بیوتی

آنست بیوتی در سال 2015 با لوگویی متفاوت تاسیس شد. رویکرد این شرکت نیز مانند کمپانی آنست، حفاظت از طبیعت و انسان‌ها، با عدم استفاده از مواد شیمیایی مضر است. در نتیجه تولیدات این خط آرایشی گیاهی است و از موادی مانند پارابن، فتالات، پترولاتوم، سولفات و هر ماده مشتق شده در ضد آفتاب‌های شیمیایی استفاده نمی‌کند. 

این برند آرایشی در سال 2017 شروع به کار کرد. اولین کشورهای مقصد محصولات آنست بیوتی، کشورهای اروپای غربی شامل آلمان، فرانسه، ایتالیا، هلند، اتریش و لهستان بودند.

خط لوازم آرایشی جسیکا آلبا با 83 محصول کار خود را آغاز کرد. این محصولات شامل 17 محصول برای مراقبت از پوست مانند پاک کننده‌ها و مرطوب کننده‌ها، 66 محصول برای آرایشی و زیبایی مانند کرم پودر، ریمل و رژ و لب و سایه چشم، بودند. این محصولات در کنار اینکه فاقد پارابن هستند، روغن‌های معدنی و رایحه‌های مصنوعی نیز ندارند.

خط لوازم آرایشی جسیکا آلبا

دلیل راه اندازی خط لوازم آرایش جسیکا آلبا

جسیکا آلبا دلیل راه اندازی این خط لوازم آرایشی را این گونه بیان کرد: همیشه با پیدا کردن رنگ مورد علاقه‌ام مشکل داشتم و مجبور بودم دو یا سه رنگ را باهم ترکیب کنم تا به رنگ مورد علاقه‌ام دست پیدا کنم.

دلیل بعدی به مادرم بر‌می‌گردد. مادرم شخصی بود که به عنوان متخصص زیبایی، آموزش دیده بود و من کسی بودم که مادرم مدل‌های مختلف آرایش صورت و مو را روی آن پیاده می‌کرد. گاهی این مواد آرایشی پوستم را تحریک می‌کرد و من مدام به دنبال یافتن جایگزین برای آنها بودم. همیشه به این فکر می‌کردم محصولات زیبایی مناسبی بسازم که علاوه بر سازگاری با پوست، نتیجه‌ مطلوبی هم داشته باشد.

بنیان گذار خط لوازم آرایشی جسیکا آلبا می‌گوید: در ابتدای کار، محصولات متعددی داشتیم که همه آنها ضروری به نظر نمی‌رسیدند، در نتیجه فیلتری برای آنها در نظر گرفتیم تا محصولات مورد نیاز و ضروری بیشتری تولید کنیم.

چرا مردم باید آنست بیوتی را انتخاب کنند؟

توجه به سلامت برای همه مردم اهمیت دارد. مردم به آنچه می‌خورند، آنچه برای نظافت و مخصوصا آنچه برای کودکانشان انتخاب می‌کنند، اهمیت می‌دهند. اما چقدر نسبت به موادی که برای پوست استفاده می‌کنند، آگاهی دارند؟ پوست به عنوان لایه‌ای خارجی، از بدن در مقابل عوامل بیرونی محافظت می‌کند. مراقبت از پوست یعنی مراقبت از کل بدن. پس باید نسبت به موادی که به عنوان مواد مراقبتی و آرایشی استفاده می‌کنید، اگاه باشید.

همانطور که گفتیم، رویکرد خط لوازم آرایشی جسیکا آلبا به شکلی است که از هیچ ماده مضری در تولید لوازم آرایش استفاده نمی‌کند. همچنین با استفاده از مواد گیاهی و با تست‌های متعدد، محصولاتی را برای پوست آماده می‌کند که عاری از هرگونه آلرژن باشد.

لوازم آرایشی جسیکا آلبا، آنست بیوتی

محصولات جدید خط لوازم آرایشی جسیکا آلبا

آنست بیوتی بعد از مدتی تعدادی محصول جدید به خط لوازم آرایشی خود اضافه کرد. 35 محصول آرایشی شامل مداد لب رنگی، رژ گونه و خط چشم و 10 محصول مراقبت از پوست شامل پاک کننده‌های مختلف.

پرایمر و مداد لب رنگی آنست بیوتی که همیشه مورد علاقه مشتریان بوده‌اند، همچنان درخط تولید با همان فرمول قبلی، وجود دارند. اما محصولاتی هم هستند که دیگر تولید نمی‌شوند و تولید نشدنشان هدف‌دار است.  

یکی از محصولات خلاقانه خط لوازم آرایشی جسیکا آلبا، پالت سایه چشم است که توسط دنیل، آرایشگر جسیکا آلبا، طراحی شده است. پالتی برای استفاده روزانه که شامل 10 رنگ در تنالیته قهوه‌ای، طلایی و بنفش که هم به صورت مات و هم درخشان وجود دارد. 

تغییر بسته بندی آنست بیوتی و تبدیل شدن آن از حالت آبی خاکستری کسل کننده به سبک مینیمالیست و جذاب، از دیگر تغییرات محصولات بوده است.

آموزش از طریق وبسایت آنست بیوتی

وبسایت آنست بیوتی قسمتی از سایت را مخصوص آموزش آرایش برای علاقمندان تدارک دیده است. همچین تمامی مواردی که در وبسایت به فروش می‌رسند در ویدئوهایی که در وبسایت وجود دارد، روی پوست انسان تست شده‌اند. در نتیجه خریدار می‌تواند با دیدن آنها انتخاب بهتری داشته باشد. 

بسته بندی جدید لوازم آرایشی آنست

کلام آخر

خط لوازم آرایشی جسیکا آلبا تا به امروز موفقیت‌های زیادی کسب کرده است. اما جالب است بدانید که برخلاف تمام ادعاهای این شرکت مبنی بر عدم استفاده از مواد شیمایی مضر، شکایتهای زیادی علیه آنها انجام شده است. البته بیشتر این شکایت‌ها رد شده است. و همچنان کمپانی با اقتدار کار خود را ادامه می‌دهد و محصولات خود را عرضه می‌کند.