صدف مسائلی معروف به صدف بیوتی، یکی از بلاگرها و اینفلوئنسرها در فضای مجازی است که در حوزه آرایشی فعالیت گسترده‌ای دارد. این بلاگر ایرانی یکی از معروف‌ترین اشخاص در زمینه تبلیغات آرایشی و آموزش خودآرایی است که ویدئوهایی را در این زمینه در اینستاگرام و یوتیوب منتشر می‌کند.

صدف که متولد سال 1368 در ایران است، اکنون همراه همسرش علی در سانفرانسیسکو آمریکا زندگی می‌کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید او چگونه وارد حوزه آرایشی شد و به این شهرت در میان ایرانیان رسید. اگر دوست دارید درباره این بلاگر معروف و نحوه موفقیت او بیشتر بدانید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

درباره تحصیلات، خانواده و زندگی شخصی صدف بیشتر بدانید

در ابتدا به بررسی بیوگرافی و زندگی شخصی صدف بیوتی می‌پردازیم و پس از آن جایگاه و نحوه موفقیت او را مورد بررسی قرار خواهیم داد. صدف از همان ابتدا به آرایشگری و عمل‌های زیبایی علاقه داشت به همین دلیل قصد داشت در حوزه آرایشگری وارد شود که به دلیل مخالفت خانواده، صرف نظر کرد و به فکر رشته جراحی زیبایی افتاد.

 این رشته برای او سخت بود و در نهایت رشته شیمی را انتخاب کرد و قصد داشت کارخانه تولید لوازم آرایشی راه‌اندازی کند. صدف پس از تحصیل در این رشته به مسیری دیگر وارد شد. بر اساس گفته خود صدف، او خودآرایی را فقط از طریق ویدئوهای آموزشی یادگرفت و به آن مسلط شد.

صدف همراه مادر و خواهرش به آمریکا مهاجرت کرد و در آنجا با شخصی به نام علی که استودیو ضبط صدا دارد آشنا شد و با او ازدواج کرد. صدف می‌گوید همسرش نقش زیادی در موفقیت او داشته است؛ زیرا او در راه اندازی و پیشرفت پیج اینستاگرام و تولید ویدئوهای پیج با دوربین‌های حرفه‌ای به صدف کمک زیادی کرده است.

صدف و همسرش علی ساکن آمریکا

صدف بیوتی چگونه شکل گرفت؟

صدف پس از اتمام تحصیلات در دانشگاه، وارد صنعت آرایشگری شد و در آن زمان برای برند لانکوم فعالیت می‌کرد. البته هنوز ویدئویی از صدف منتشر نشده بود. در آن زمان او برای تبلیغ برند لانکوم، در فروشگاه برای مشتریان با لوازم آرایش این برند، کار میکاپ را انجام می‌داد.

در یکی از همین تبلیغ‌ها او صورت شخصی را آرایش کرد و تصمیم گرفت ویدئویی که از آرایش شخص ضبط کرده است را در فضای مجازی منتشر کند. این ویدئو مورد توجه افراد زیادی قرار گرفت و پس از آن صدف با اطمینان بیشتری به فعالیت خود در این حوزه ادامه داد.

در سال 94 که هنوز بیوتی بلاگرها فعالیت گسترده‌ای نداشتند، صدف با جدیت کار خود را در این حوزه شروع کرد و در پیج اینستاگرامش ویدئوهای آموزش میکاپ و تبلیغ برندهای مختلف لوازم آرایشی را گذاشت. لحن صمیمی او با مردم و توجه به سلایق مختلف، باعث شد تا مورد توجه بسیاری از افراد قرار گیرد.

او نام پیج خود را با نظر سنجی از فالوئرها انتخاب کرد. صدف با برند لباس shein که برندی آمریکایی است نیز به عنوان مدل همکاری می‌کند. فعالیت‌های صدف فقط به اینستاگرام محدود نمی‌شوند. او ویدئوهای زیادی را در یوتیوب نیز به نمایش می‌گذارد و 111 هزارنفر در یوتیوب او را دنبال می‌کنند.

ویدئوهای آموزشی صدف چه سبکی دارند؟

نکته‌ای که در ویدئوهای او وجود دارد، این است که اکثر آن‌ها علاوه بر جنبه آموزشی، برندی خاص از لوازم آرایشی را تبلیغ کرده‌اند. همچنین صدف در بسیاری از ویدئوهای خود، ماسک‌های مراقبت از پوست را نیز تبلیغ می‌کند.

او بیشتر از سبک آرایشی که به صورت روزانه مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد، استفاده می‌کند؛ بنابراین اکثر مردم طرفدار ویدئوهای او هستند. در برخی از ویدئوها گریم‌های مختلف نیز آموزش داده می‌شوند، اما تعداد آن‌ها نسبت به آرایش‌های معمولی کمتر است. نکته‌ای که در همه این ویدئوها وجود دارد، لحن صمیمی و گرمی است که صدف بیوتی با فالوئرهای خود دارد که باعث جذب بیشتر مردم می‌شود.

بیشتر ویدئوهای صدف درباره میکاپ و تبلیغ لوازم آرایشی است

صدف در حوزه فعالیت خود به چه موفقیت‌هایی رسیده است؟

مجله Forbes که یکی از معروف‌ترین مجله‌های آمریکایی است در سال 2019، صدف بیوتی را به عنوان یکی از تاثیرگذارترین اینفلوئنسرهای جهان در صنعت آرایشی و بهداشتی معرفی کرد. علاوه بر این مجله Vogue نیز صدف را در رتبه اول در میان معروف‌ترین بیوتی بلاگرها در جهان قرار داد.

همچنین او با برندهای معروفی، مثل لیدی گاگا، هالزی و سیگما نیز همکاری داشته است. نام صدف در بسیاری از سایت‌های خارجی به عنوان یک بیوتی بلاگر ایرانی نیز دیده می‌شود که همه این‌ها باعث شهرت و محبوبیت بیشتر او می‌شوند.

بزرگ‌ترین حاشیه‌ای که برای صدف اتفاق افتاد چه بود؟

مراسم WIBA همزمان با فستیوال کن که مربوط به حوزه سینما است در کشور فرانسه برگزار می شود. در این مراسم بلاگرهای دارای بیشتر از صدهزار فالوئر با پرداخت مبلغی می توانند شرکت کنند و در نهایت تندیسی برای یادگاری به آن ها داده می شود.
صدف پس از شرکت در این مراسم در سال 2021 ادعا کرد که در جشنواره کن برنده جایزه برترین بلاگر شده است. پس از این ادعای صدف، برخی از روزنامه نگاران به این خبر واکنش نشان دادند و گفتند که مراسم Wiba به جشنواره کن ارتباطی ندارد و حدود ده نفر از بلاگرها تندیس این مراسم را دریافت کرده اند. آنها صحبت‌ها وادعاهای صدف را در رابطه با جایزه دروغ اعلام کردند.

علاوه بر آموزش آرایش روزانه، آموزش گریم نیز در ویدئوهای او دیده می شود  ​

سخن آخر

در این مطلب به بررسی یکی از بلاگرهای معروف ایرانی در جهان به نام صدف بیوتی پرداختیم. همانطور که گفته شد صدف در حوزه آرایشی و میکاپ فعالیت گسترده ای دارد و جزو اولین افرادی بود که به نشر ویدئوهای آموزشی درباره خودآرایی در فضایی مجازی پرداخت.

در این مطلب شروع فعالیت و نحوه معروفیت این بلاگر معروف را مورد بررسی قرار دادیم. علاوه بر موفقیت های او به حواشی و ادعای کذب او نیز اشاره کردیم. با وجود این حواشی صدف همچنان محبوبیت و طرفداران خود را در میان ایرانیان دارد.