خط چشم کشیدن یکی از کارهایی است که باید طی آرایش کردن انجام دهید. اما نسبت به سایر کارها سخت‌تر است و نیاز به مهارت دارد. خط چشم کشیدن آن هم خط چشم حرفه‌ای نیاز به دقت دارد. درست زمانی که فکر می‌کنید بهترین خط چشم را کشیدید، متوجه می‌شوید یا متناسب چشم شما نیست یا دستتان تکان می‌خورد و کل آرایش خراب می‌شود.

استفاده از ابزارهای مختلف، شناخت آنها و تمرین و تکرار به آسان‌تر کردن این کار کمک می‌کند. آرایشگران حرفه‌ای هم در ابتدای کار مدت‌ها تمرین کردند تا به تسلط رسیدند. در این مطلب قصد داریم ابتدا به روند کشیدن خط چشم و سپس معرفی انواع فرم چشم و در نهایت معرفی انواع ابزارهای خط چشم کشیدن بپردازیم. 

مراحل کشیدن خط چشم حرفه‌ای

خط چشم کشیدن مانند هرکاری نیاز به دانستن روند کار دارد. برای اینکه مانند حرفه‌ای‌ها خط چشم بکشید، لازم است که این مراحل را طی کنید.

آماده سازی چشم

در ابتدای آرایش لازم است که پوست را آماده کنید. آماده سازی پوست، برای بهتر شدن آرایش و حرفه‌ای‌تر دیده شدن آن لازم است. ابتدا صورت خود را تمیز کنید. مرطوب‌کننده مناسب پوستتان را بزنید و سپس کرم دور چشم را برای کاهش قرمزی و تیرگی، آرام روی پلک با ضربه‌های آهسته بمالید.

زیرسازی پلک

زیرسازی و یا همان اصول پایه آرایش چشم، از مهمترین قسمت‌های خط چشم حرفه‌ای است. هدف از استفاده از پرایمر، ماندگاری بیشتر آرایش و ایجاد ظاهری یکدست است. بعد از اینکه پرایمر را به طور یکسان روی پلک و زیر چشم زدید، کانسیلر را در همان نواحی استفاده کنید و روی آنها پودر بزنید.

خط چشم بکشید

مرحله اصلی کشیدن خط چشم است. روش‌های مختلفی برای کشیدن خط چشم برای سلیقه‌های مختلف وجود دارد، اما اصول اصلی آن به این شکل است؛ خط چشم را از قسمت داخلی چشم شروع کنید و به بیرون بکشید. مطمئن شوید که خط کشیده شده نزدیک مژه‌ها است. 

مرحله آخر

در این مرحله هم می‌توانید روی خط پایین پلک، خط باریکی بکشید و هم می‌توانید بقیه خط چشم را با ریمل تکمیل کنید. این قسمت به سلیقه شما بستگی دارد.

انتخاب خط چشم متناسب با صورت

برای اینکه خط چشم حرفه‌ای بکشید، فقط اینکه بدانید چطور مراحل خط چشم را انجام دهید، کافی نیست. دانستن فرم چشم و اینکه با چه خط چشمی آن را بهتر نشان دهید، اصل مهمی است. 

فرم پلک افتاده

فرم چشم تک پلکی و پلک افتاده

در این دو مدل چشم، پشت پلک و تا خط مژه تا حدود زیادی توسط پلک پوشیده می‌شود و آرایش چشم زیاد دیده نمی‌شود. اگر چشم شما شبیه به این نوع است بهتر است خط چشم را به طور کامل روی خط مژه بکشید تا شکل چشم برجسته شود. اگر می‌خواهید ظاهر چشم کشیده‌تر به نظر بیاید، به انتهای خط چشم ظاهری کشیده‌تر و ضخیم‌تر بدهید. اگر ظاهری گرد برای چشم‌هایتان می‌خواهید، خط را در قسمت داخلی ضخیم کنید. 

فرم چشم بادامی

افرادی که چشم‌هایی با فرم بادامی دارند، می‌توانند هر مدل خط چشمی را تست کنند. اما می‌توانید، قسمت داخلی چشم را نازک و در انتهای آن ضخامت را افزایش دهید. این مدل خط چشم زیبایی بیشتری به این نوع چشم می‌دهد.

فرم چشم گرد

فرم چشم گرد نیاز به خط چشمی دارد که فرم آن را کشیده کند. پس بنابراین برای کشیدن خط چشم حرفه‌ای، باید انتهای خط چشم امتداد داشته باشد و انتهای آن شکل پر باشد. 

فرم چشم رو به پایین

برای زیبا نشان دادن این مدل چشم و کشیدن خط چشم حرفه‌ای، بهتر است ابتدا خطی در نزدیکی مژه‌ها در گوشه داخلی چشم، به رنگ‌های غیر از مشکی و ترجیحا روشن بکشید. سپس خط چشم مشکی را در ادامه آن و رو به بیرون و بالا بکشید. 

شناخت انواع خط چشم و ویژگی آنها

خط چشم‌ها هم مانند سایر لوازم آرایش انواع مختلفی دارند، آشنایی با ویژگی‌های آنها به انتخاب بهتر و آگاهی از نحوه استفاده از آنها کمک می‌کند.

انواع خط چشم

خط چشم مدادی

این ابزار، ساده‌ترین ابزار کشیدن خط چشم حرفه‌ای است. بعضی از مداد‌ها در انتهای خود اسفنجی دارند و این اسفنج برای محو کردن و طبیعی‌تر کردن خط چشم استفاده می‌شوند. برای جلوگیری از شکستن مداد، آن را در یخچال نگهداری کنید. قبل از استفاده از مداد بهتر است که آن‌ را بتراشید.

خط چشم مدادی ژلی

خط چشم ژلی، نسبت به خط چشم مدادی ساده این مزیت را دارد که طی روز زیر چشم‌هایتان سیاه نمی‌شود. این نوع خط چشم زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارد و حتی موقع کشیدن هم زمان زیادی می‌گیرد. اما خط باکیفیت‌تر و ماندگار‌تری را ایجاد می‌کند.

برای استفاده از این نوع خط چشم بهتر است از براش آرایشی با ابعاد کوچک استفاده کنید تا تسلط و خلاقیت بیشتری در کشیدن خط چشم داشته باشید.

خط چشم مایع

خط چشم مایع از انواع محبوب خط چشم برای کشیدن خط چشم حرفه‌ای است. رنگدانه این نوع به خوبی روی چشم می‌نشیند و در رنگ‌های متنوعی عرضه می‌شود. استفاده از این محصول نسبت به سایر انواع خط چشم سخت‌تر است. گاهی وقت‌ها سریع و گاهی دیر خشک می‌شود. برای یکدست ماندن آن نیاز به مهارت دارید و اگر وقتی خشک نشده است پلک بزنید، خط چشمی در وسط پلک دارید. براش خط چشم باید سفت باشد و وقتی در ظرف قرار می‌‌گیرد، تغییر شکل ندهد. 

خط چشم ماژیکی

خط چشم ماژیکی نسبت به نوع مایع استفاده راحت‌تر و نسبت به مدادی رنگ بیشتری دارد. اما گاهی زودتر از این دو تمام می‌شود که اگر انواع مخزنی را تهیه کنید، این مشکل حل می‌شود. 

خط چشم ماژیکی

سخن پایانی

همه انواع چشم زیبا هستند و آرایش تنها برای ایجاد حس متفاوت است. کشیدن خط چشم مهارتی است که اگر آن را یاد بگیرید، آرایش متفاوت‌تری نسبت به قبل خواهید داشت. همچنین برای اینکه بتوانید خط چشم حرفه‌ای بکشید باید ابزاری مناسب خودتان انتخاب کنید و با آن تمرین کنید.