اگر تاکنون پالت‌سایه‌های شما در گوشه‌ای از میز آرایش خاک خورده است و روش استفاده از آن‌ها را بلد نبوده‌اید، وقت آن است که نحوه استفاده از سایه ‌چشم را یاد بگیرید. بسیاری از خانم‌ها سایه چشم‌ متنوعی دارند، اما بلد نیستند با چه ترفندی از آن‌ها استفاده کنند.

در این مطلب روش اصولی و درست برای استفاده از سایه چشم به شما آموزش داده شده است. با خواندن ادامه مطلب شما هم زیبایی چشمانتان را چندبرابر کنید.

از زیرسازی چشم و انتخاب براش مناسب قبل از سایه زدن غافل نشوید

مرحله اول سایه زدن زیرسازی درست چشم است. برای این کار ابتدا اطراف چشمانتان را بشویید، سپس با مرطوب‌کننده ناحیه اطراف چشم را مرطوب کنید. در این مرحله می‌توانید از پرایمر برای ماندگاری بیشتر سایه چشمتان استفاده کنید.

کانسیلر نیز برای زیرسازی بسیار مناسب است. زیرا چروک های اطراف چشم را محو می‌کند. دقت داشته باشید که کانسیلر همرنگ پوست خودتان باشد و حتماً روی آن را با پودر فیکس‌کننده بپوشانید. در نظر داشته باشید که این مراحل برای همه انواع سایه‌های چشم کاربرد دارد.

استفاده از براش مناسب نیز برای سایه زدن لازم است. انواع براش ها برای سایه چشم به شرح زیر است:

  1. براش فلت: این براش برای قرار دادن سایه روی چشمان شما مناسب است.
  2. براش فلاف: برای محو کردن سایه روی چشم‌هایتان از براش فلافی که تراکم کمی دارد باید استفاده کنید.
  3. براش تخت: این براش نیز سایه را به صورت متوازن روی چشمان شما پخش می‌کند.

معرفی انواع سایه چشم و طرز استفاده از آن‌ها

سایه چشم پودری، کرمی، مایع و مدادی از انواع مختلف سایه چشم هستند. در ادامه نحوه استفاده از سایه چشم‌هایی که نام برده شد به طور کامل توضیح داده شده است.

سایه چشم پودری

این نوع سایه چشم برای مبتدیان بسیار مناسب است. رنگ‌های بسیار متنوعی از سایه چشم پودری وجود دارد که در پالت کنار هم قرار گرفته‌اند. این نوع سایه چشم دو مدل مات و شاین دارد. نوع مات برای آرایش روزانه و برای افرادی که چشمان نسبتاً کوچک‌تری دارند مناسب است.

سایه چشم شاین یا براق برای مهمانی‌ها و افرادی که چشم‌های درشت‌تری دارند انتخاب خوبی است. نکته‌ای که درباره این نوع سایه چشم وجود دارد این است که برای استفاده از آن از انگشت خود استفاده نکنید، بلکه باید از براش مناسب استفاده کنید و سایه را با ضربات پشت هم و آرام به چشمانتان بزنید.

سایه چشم پودری یکی از پرطرفدارترین سایه‌های چشم است

سایه چشم کرمی

سایه‌های کرمی ماندگاری بیشتری نسبت به سایه‌های پودری دارند. این نوع سایه به شکل تیوپی در بازار وجود دارد. نکته منفی درباره این نوع سایه این است که باعث چروک شدن پشت چشم می‌شوند. از این سایه در هوای گرم استفاده نکنید زیرا با تعریق پشت پلک پاک می‌شوند.

نحوه استفاده از سایه چشم کرمی به این صورت است که با استفاده از براش‌هایی که سر بزرگ دارند، ضربه‌های کوتاهی به پشت پلک بزنید. همچنین می‌توانید سایه کرمی را با رنگ‌های متنوع ترکیب و سایه با رنگ جدید ایجاد کنید.

سایه چشم مایع

سایه‌های مایع به شکل تیوبی و شبیه به برق لب هستند. این نوع سایه‌ها در هوای گرم و برای افرادی که پوست چربی دارند، توصیه نمی‌شوند. کنار تیوب این سایه‌ها اپلیکاتور نیز وجود دارد و برای افرادی که در سایه زدن ماهر نیستند گزینه خوبی است.

سایه چشم مایع یکی از انواع سایه‌ها است که برای مبتدیان گزینه خوبی است

سایه چشم نرم و پودری

این سایه‌ها به شکل پودری بسیار نرم هستند و اکثراً افراد ماهر از آن‌ها استفاده می‌کنند. اگر پوست خشکی دارید این نوع سایه امکان ایجاد چین و چروک را پس از اتمام آرایش زیاد می‌کند. سایه چشم پودری دو نوع اکلیلی و متالیک دارد.

نحوه استفاده از آن به این صورت است قبل از سایه زدن باید لایه‌ای از پرایمر را به پشت پلک خود بزنید. برای چسبندگی بیشتر سایه به پوست بهتر است براشتان را کمی مرطوب کنید.

سایه چشم مدادی

این نوع سایه چشم ماندگاری بالایی دارد و نحوه استفاده از سایه چشم مدادی بسیار آسان است. به این صورت که باید آن را پشت پلکتان بکشید و اگر مایل بودید آن را با سایر سایه‌ها ترکیب کنید.

4 نکته کلیدی سایه زدن را یاد بگیرید

بهتر است قبل از آنکه به سراغ سایه‌هایتان بروید، چند نکته مهم را درباره سایه زدن در نظر داشته باشید. این نکات به شرح زیر هستند:

  1. پرایمر فراموش نشود: تفاوتی نمی‌کند از چه نوع سایه‌ای استفاده می‌کنید، اگر می‌خواهید سایه چشمتان ثابت بماند و زود پاک نشود حتماً از پرایمر قبل از سایه زدن استفاده کنید.
  2. به توضیحات محصول توجه کنید: اطمینان حاصل کنید سایه‌ای که می‌خرید پودر تالک نداشته باشد، زیرا این پودر سرطان‌زا است و به پوست شما صدمه میزند.
  3. رنگ سفید سایه شما را جذاب‌تر می‌کند: قبل از آنکه سایه دلخواهتان را استفاده کنید، رنگ سفید به پشت پلکتان بزنید. این کار زیبایی سایه شما را بیشتر می‌کند.
  4. رنگ سایه متضاد رنگ چشم باشد: برای مثال افرادی که رنگ چشمشان آبی است سایه با رنگ قهوه‌ای برای آن‌ها مناسب‌تر است. وافراد با چشم قهوه‌ای سایه بادمجانی یا آبی جلوه زیبایی روی صورتشان ایجاد می‌کند.

با رعایت اصول درست آرایشی، سایه چشمی زیبا داشته باشید

سخن آخر

همه خانم‌ها دوست دارند با آرایشی زیبا و جذاب در جمع‌ها و دورهمی ها حضور پیدا کنند، در این میان نباید از اهمیت سایه چشم به عنوان بخش مهمی از آرایش غافل شد. سایه، زیبایی چشم‌ها را چند برابر می‌کند پس با به‌کارگیری نکات مهمی که گفته شد، از سایه‌های که دارید به صورت حرفه‌ای استفاده کنید.

 در این مطلب نحوه استفاده از سایه چشم‌های متفاوت آموزش داده شد. این نکته را فراموش نکنید شما هم با تمرین می‌توانید مانند افراد ماهر بهترین سایه چشم را بزنید و از دیدن خودتان در آینه لذت ببرید.