کاربرد براش‌های آرایشی که هر آرایشگر باید بداند

یکی از پرکاربردترین ابزارهای آرایشی براش بوده و این وسیله‌ی آرایشی سبب سهولت در انجام آرایش می‌شود. براش‌های آرایشی به ما کمک می‌کنند از محصولاتی نظیر رژگونه، پنکیک، کرم پودر، خط چشم و سایه چشم استفاده کنیم و با کمک این محصولات، آرایشی ماندگار و زیبا روی صورت خود ایجاد کنیم. ما در مطالب این صفحه قصد داریم درباره‌ی کاربرد براش‌های آرایشی اطلاعات مفیدی به شما ارائه دهیم و شما را با براش‌های آرایشی، بیشتر آشنا کنیم از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطالب این صفحه همراه ما باشید و لینک این مطالب را نیز برای دوستان خود ارسال کنید.

معرفی انواع براش آرایشی

اگر می‌خواهید آرایش شما به‌صورت کامل و مناسب صورت گیرد باید از براش‌های آرایشی مرغوب استفاده کنید. همان‌طور که می‌دانید براش‌های آرایشی در مدل‌ها و انواع مختلفی در بازار وجود دارد و هر براش مختص به آرایش یک نقطه از صورت می‌باشد. این محصول آرایشی بسیار پرکاربرد بوده و به میزان زیادی از آن استفاده می‌شود. در نتیجه بهتر است نوع مرغوبی از آن را تهیه نمایید تا طول عمر بالایی داشته باشد و شما مجبور نباشید هر چند وقت یکبار براش تازه‌ای خریداری نمایید!

انواع براش آرایشی
آن‌طور که پیداست در مبحث براش‌های آرایشی تعداد کمی برند معتبر وجود دارد اما براش‌های این برندها بسیار فوق‌العاده بوده و این برندها تامین ‌کننده‌ی تمامی بازار ایران هستند. باید بدانید تجربه‌ی استفاده‌ی بسیاری از بانوان و آرایشگران نشان داده، براش‌های برندهای گلدن رز، دوکالر، ایگشو و ورگن مرغوب هستند و دوام بالایی دارند. میزان فروش این براش‌ها بسیار بالاتر از براش‌های سایر برندها بوده و برخی از براش‌های این برندها نظیر دوکالر در کشورهایی جز ایران نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و محبوب است.

براش آرایشی مخصوص کرم پودر

سری براش‌های آرایشی مخصوص کرم پودر جزو براش‌های پرکاربرد به‌حساب می‌آیند و به این براش‌ها براش استیپلینگ نیز گفته می‌شود. براش‌های آرایشی مخصوص کرم پودر موهای بسیار نرمی داشته و جهت پخش کردن کرم پودر مورد استفاده قرار می‌گیرند. جالب است بدانید از براش‌های آرایشی مخصوص کرم پودر برای زدن رژگونه نیز می‌توان استفاده کرد و شما می‌توانید با خرید ست‌های براش دوکالر از استفاده‌ی براش‌های آرایشی مخصوص کرم پودر این ست لذت ببرید.
undefined

براش پودری

براش‌های پودری همان‌ گونه که از نامشان پیداست با لوازم آرایش پودری نظیر پودر فیکس، رژگونه، پودر بیک، پنکیک و... مورد استفاده قرار می‌گیرند. این براش‌ها در تمامی ست‌های براش دوکالر و ایگشو وجود داشته و موهای نرم و بلندی دارند و شما با استفاده از براش‌های پودری می‌توانید مواد آرایشی پودری نظیر پنکیک و کرم پودر را به‌راحتی روی صورت خود پخش کنید و آرایشی بی‌نقص برای خود به وجود آورید.
براش پودری

براش مخصوص رژگونه

در زمانی که براش‌ها آنچنان محبوبیت بالایی نداشتند و تعداد براش‌های کاربردی بسیار کم بود براش‌های رژگونه در دسترس بود و اکنون این براش‌ها به‌عنوان قدیمی‌ترین و معروف‌ترین نوع براش‌ها محسوب می‌شوند. استفاده از براش‌های رژگونه بسیار راحت است و این براش‌ها با برندهای متفاوتی در بازار موجود هستند. براش‌های رژگونه همان گونه که از نامشان پیداست جهت زدن رژگونه مورد استفاده قرار می‌گیرند اما جهت پخش کردن پنکیک و برنزه کردن نیز می‌توان از این براش‌ها استفاده کرد. اگر بخواهیم به برند مرغوبی از براش‌های رژگونه اشاره کنیم می‌توانیم برند ایگشو را نام ببریم، چرا که براش‌های رژگونه این برند از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و طول عمر این براش‌ها نسبتا بالاست. همچنین طراحی این براش‌ها بسیار فوق‌العاده بوده و دسته‌ی این براش‌ها نیز از استحکام بالایی برخوردار است.
براش مخصوص رژگونه

براش کابوکی

براش کابوکی جهت پخش کردن پنکیک مورد استفاده قرار می‌گیرد و به این براش علاوه‌بر براش کابوکی براش کرم پودر نیز می‌گویند. براش‌های کابوکی دسته‌ی کوتاهی دارند و موهای این براش زیاد و غیرمتراکم است. برای استفاده از این براش کافیست آن را داخل ظرف پنکیک بزنید و بعد از چند بار تکان دادن از آن روی صورت خود استفاده کنید.

براش کانتورینگ

براش‌های کانتورینگ همان گونه که از نامشان پیداست جهت کانتور کردن صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند. این براش‌ها فرمی دلخواه برای صورت شما ایجاد می‌کنند و در برخی موارد سبب زاویه دادن به فک و کانتور بینی نیز می‌شوند. طراحی براش‌های کانتورینگ به‌صورت زاویه دار بوده تا ایجاد خطوط آرایشی به‌راحتی توسط این براش صورت گیرد. ست براش فانتزی دوکالر با داشتن براش کانتورینگ و تعدادی براش پرکاربرد دیگر جهت استفاده بسیار مناسب بوده و این ست، جزو ست‌های آرایشی محبوب بانوان شناخته می‌شود. و شما می‌توانید جهت کانتور کردن صورت خود از براش فوق‌العاده‌ی کانتورینگ این ست محبوب استفاده کنید و باید توجه داشته باشید استفاده از براش‌های کانتورینگ با سر زاویه‌دار خود برای کانتور صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای انجام کانتور صورت بهتر است از این براش استفاده کنید.
براش کانتورینگ

براش کانسیلر

براش‌های کانسیلر جزو پرکاربردترین براش‌ها به‌حساب می‌آیند و در موارد بسیاری کاربرد دارند. این براش‌ها جهت پوشش جای لک و جوش مورد استفاده قرار می‌گیرند و نوعی براش محو‌کننده می‌باشند. براش‌های کانسیلر کوچک و ظریف هستند و در برخی موارد جهت کانتور لب نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای استفاده از براش‌های کانسیلر کافیست تنها نوک این براش‌ها را به داخل کانسیلر بزنید و در هر نقطه از صورت که مدنظرتان است از این براش‌ها استفاده کنید.

براش بادبزنی

براش‌های بادبزنی یکی دیگر از براش‌های پرکاربرد بوده و در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. طراحی براش‌های بادبزنی بسیار زیبا و منحصر به‌فرد بوده و با کمک این براش‌ها می‌توان از محصولات آرایشی نظیر پودر فیکس و برنزر استفاده کرد. همچنین این براش‌ها جهت ریختن پودرهای آرایشی روی صورت نیز کاربرد دارند و شما می‌توانید پودرهای آرایشی‌ای که روی صورت خود به صورت اضافه باقی مانده است را با استفاده از این براش پراکنده و پاک کنید.
استفاده از براش‌های بادبزنی تنها به موارد بالا محدود نمی‌شود و شما می‌توانید به کمک این براش‌ها روی استخوان گونه و بینی خود هایلایتر بزنید و زیباییِ خاصی را برای خود به‌وجود آورید همچنین این براش‌های بادبزنی در پخش کردن کرم پودر نیز موثر هستند و براش‌های بادبزنی برند ایگشو در بین سایر برندها از محبوبیت بالایی برخوردار است.
براش بادبزنی

براش آرایشی قاشقی

براش‌های قاشقی جزو جدیدترین براش‌های موجود در بازار بوده که کاربردهای بسیاری دارد. این براش‌ها فوق‌العاده در سایزهای متنوعی موجود بوده و طراحی خاصی دارند. طراحی براش‌های قاشقی در برندهای مختلف متفاوت بوده و این براش‌ها را می‌توان جهت زدن سایه، پخش کردن کانسیلر، کانتورینگ و بردی زدن رژگونه و پنکیک مورد استفاده قرار داد.

 براش آرایشی خط چشم

کشیدن خط چشم یکی از مراحل نسبتا سخت آرایش بوده و احتیاج به مهارت دارد. استفاده از براش‌های آرایشی مناسب خط چشم، جهت کشیدن خط چشم بهترین انتخاب است و شما می‌توانید از براش‌های آرایشی خط چشم دوکالر استفاده کنید. باید توجه داشته باشید شما برای خط چشم‌های ژلی و کرمی‌ به یک براش آرایشی مناسب نیاز دارید و باید توجه داشته باشید براش‌های آرایشی به دو دسته‌ی زیر تقسیم می‌شوند:

  • براش خط چشم با سر تخت
  • براش خط چشم نازک

 براش آرایشی خط چشم

براش‌های آرایشی سایه چشم

برای ایجاد سایه چشم می‌بایست حتما از براش‌ آرایشی سایه چشم استفاده کنید تا آرایشی مناسب روی صورت خود ایجاد کنید. برای ایجاد سایه چشمی کم‌رنگ و مناسب بهتر است از براش‌های آرایشی برندهای ایگشو و دوکالر استفاده کنید و باید در نظر داشته باشید این براش‌های آرایشی انواع مختلفی دارند که در ادامه ۲ مورد از آن‌ها را نام می‌بریم و درباره‌ی هر یک توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

براش سایه چشم سر گرد

براش‌های آرایشی سر گرد جهت محو کردن سایه چشم به کار می‌روند و خود دارای سه نوع بزرگ، متوسط و کوچک هستند.

براش سایه چشم زاویه‌دار

براش‌های سایه چشم زاویه‌دار برای ایجاد سایه چشم در گوشه چشم به‌صورت خطی مورد استفاده قرار می‌گیرند و شما می‌توانید با استفاده از این براش سایه‌ی چشمی زیبا طراحی کنید.

براش سایه چشم زاویه‌دار

براش مخصوص رژلب

معمولا بانوان برای زدن رژلب از براش خاصی استفاده نمی‌کنند اما باید بگوییم با استفاده از این براش‌ها آرایش لب شما تمیزتر و دقیق‌تر خواهد بود و شما می‌توانید به‌صورت کاملا حرفه‌ای با استفاده‌ از این براش‌های فوق‌العاده به لب‌های خود فرم دهید. باید توجه داشته باشید از سری براش‌های مخصوص رژلب می‌توانید جهت تغییر فرم لب استفاده کنید. همچنین جهت کانتورینگ و برجسته کردن لب‌ها نیز کاربرد این براش را فراموش نکنید.

براش مدادی

یکی از براش‌هایی که محبوبیت بالایی دارد و پرکاربرد می‌باشد براش مدادی است. این براش برای زدن سایه زیر چشم، استفاده از هایلایتر در قسمت‌های قوس ابرو، نوک بینی، بالای لب و گونه به کار برده می‌شود و براش‌های مدادی برندهای ایگشو و دوکالر مناسب‌ترین براش‌های حال حاضر می‌باشد.

براش زاویه‌دار ابرو

براش‌های زاویه‌دار ابرو جهت هاشور کردن ابرو، زدن ژل ابرو و سایه ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد و شما می‌توانید با کمک این براش‌ها فرم و شکل ابروهای خود را تغییر دهید و از این براش محبوب حداکثر استفاده را ببرید.

براش زاویه‌دار ابرو

کلام پایانی

ما در مطالب این صفحه درباره‌ی انواع براش‌های آرایشی پرکاربرد سخن گفتیم و اطلاعات مفیدی درباره‌ی این براش‌ها به شما عزیزان ارائه دادیم و اینک در انتهای مطالب این صفحه به شما پيشنهاد می‌کنیم محتوای نکاتی درباره‌ی استفاده و نگهداری از براش‌های آرایشی ما را نیز مطالعه کنید تا از مطالب آن محتوا نیز بهره‌مند شوید.