جالب است بدانید که برخی از سبک‌های آرایشی ریشه در فرهنگ کشورها دارد. با پیشرفت صنعت مد و آرایش و گرایش زیادی که در افراد برای زیباتر شدن به وجود آمده است، هر روزه بر تعداد متدهای آرایشی روز دنیا افزوده می‌شود. 

شناختن این سبک‌های آرایشی به شما کمک می‌کند که راحت‌تر بتوانید تفاوت بین متدهای مختلف را تشخیص دهید و بر اساس سلیقه خود یک سبک را انتخاب کنید. ما در این مطلب سبک‌های مختلف آرایشی که در جهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند را بررسی کرده‌ایم. در ادامه همراه ما باشید.

منظور از سبک یا متدهای آرایشی چیست؟

معمولا آرایش صورت بر اساس قالبی مشخص صورت می‌گیرد که مواد آرایشی با هماهنگی خاصی در همه جای صورت پخش می‌شوند، به این قالب‌ها سبک یا متدهای آرایشی می‌گویند.

 به همین دلیل ساختارهای مختلفی برای آرایش‌ها که اغلب وابسته به فرهنگ هستند به وجود آمده است و تقریبا متدهای آرایشی روز دنیا هر روزه در حال تغییر و به‌روز شدن هستند. طیف‌های مختلفی از رنگ‎‌های آرایشی و میزان استفاده از رنگ‌ها به صورت کم یا زیاد، وجود دارد تا بتواند تمام سلیقه‌ها را پوشش بدهد.

در حال حاضر چندین سبک در دنیای آرایش وجود دارد که بسیار معروف هستند. متدهایی مانند سبک اروپایی، آرایش خلیجی، شرقی و هالیوودی و.... از معروف‌ترین این سبک‌ها هستند.

معرفی متدهای آرایشی روز دنیا

در دنیای آرایش خلاقیت بسیار مهم است؛ یعنی آرایشگر یا میکاپ آرتیست بتواند با حفظ سبک آرایش، میکاپ جدیدی را خلق کند. این سبک‌های آرایشی در هر کجای دنیا که باشید ثابت و شناخته شده هستند. در ادامه قصد داریم به صورت واضح سبک‌های آرایشی محبوب دنیا را به شما معرفی کنیم.

1-سبک آرایش کلاسیک اروپایی

معمولا به روش پایه و اصلی هرکاری کلاسیک می‌گویند. این سبک از آرایش ریشه فرانسوی دارد و بسیار معمولی است. اصول آن از طرح‌های اضافی در صورت پیروی نمی‌کند و هیچگونه طرح و نقش اضافی در آن جای ندارد. زیرسازی و متعادل کردن صورت با استفاده از فرمول‌های مشخص و استفاده از رنگ‌ها در یک ساختار معین صورت می‌گیرد.

میزان آرایش در قسمت‌های لب و چشم‌ها از تناسب مشخص و متعادلی برخوردار است. اگر در قسمت چشم‌ها آرایش زیادی صورت بگیرد یا حتی رنگ‌ها به صورت غلیظ کار شده باشند، در استفاده از رژ لب باید ملایمت به خرج دهید.

2-سبک آرایش مصری

در این نوع آرایش توجه خاصی به چشم‌ها وجود دارد و تقریبا تمام تمرکز روی آرایش چشم‌هاست. کشیدن خط چشم در این سبک قوانین خاصی دارد، به طوری که یک خط در بالای چشم و یک خط در پایین چشم به موازات هم کشیده می‌شوند که باید در نهایت به هم وصل ‌شوند.

از سایه‌های طلایی و بژ برای جلوه بیشتر استفاده می‌شود که انتخاب رنگ رژ و رژگونه باید بر اساس طیف رنگی که برای آرایش چشم‌ها در نظر گرفته شده است، انتخاب شود.

3-سبک آرایش شرقی 

در این سبک آرایشی رنگ‌های روشن و شاد به وفور استفاده می‌شود و هیچ محدودیتی ندارد. رنگ‌های شاد و گرم در این متد آرایشی محبوبیت زیادی دارد. رنگ‌هایی مانند بنفش، قرمز، قهوه‌ای، سرخابی، صورتی و .... در آرایش شرقی بیشترین استفاده را دارند.

محبوب‌ترین سبک آرایش شرقی، آرایش هندی است که برای مناسبت‌های رسمی بیشترین جذابیت را دارند چون از ساختار متراکمی برخوردار است. استفاده از خط چشم در این سبک آرایشی بسیار واجب و ضروری است که باعث می‌شود مدل چشم‌ها زیباتر به نظر برسند.

خط چشم گربه‌ای و پهن از محبوب‌ترین خط چشم‌ها هستند که باعث می‌شوند چشم‌ها درشت‌تر دیده شوند. سایه چشم طلایی و نقره‌ای معمولا بیشترین استفاده را در این نوع آرایش دارند.

4-سبک آرایش ژاپنی

یکی دیگر از متدهای آرایشی روز دنیا سبک آرایش ژاپنی است. این مدل از آرایش یکی از زیر مجموعه‌های سبک آرایش شرقی است. در این نوع آرایش برای زیرسازی رنگ صورت از رنگ‌های روشن‌تر از پوست یا هم‌رنگ پوست استفاده می‌کنند. سایه‌های رنگ تیره مثل رنگ‌های دودی و مشکی در تمام پلک قرار می‌گیرند و به صورت کشیده محو می‌شوند.

مژه‌هایی که مناسب این نوع آرایش هستند، مژه‌های ریشه‌ای کم پشت با گوشه‌های بلند است. رنگ رژلب معمولا از بین رنگ‌های روشن انتخاب می‌شود و رژگونه‌ها به صورت کمرنگ هستند.

سبک ژاپنی یکی از متدهای آرایشی روز دنیا

5-سبک آرایشی اروپایی و لایت

این سبک آرایشی اولین بار توسط آرایشگری به نام کیسی اسپیکارد خلق شد و توانست توجه زیادی را به خود جلب کند. تمرکز متد آرایش اروپایی بیشتر روی زیبایی و طروات پوست است. در این سبک آرایش استفاده از رژگونه، سایه‌های کمرنگ و استفاده از رژلب بسیار مهم است. طیف رنگی که در این آرایش مورد توجه قرار می‌گیرد گرم و بژ است، اما استفاده از رنگ‌های گرم و سرد به یک اندازه مهم است و با یک تناسب خاصی در آرایش صورت به کار می‌روند.

سبک آرایش اروپایی بسیار ساده، شیک و سبک است و از محبوب‌ترین متدهای آرایشی روز دنیا به حساب می‌آید. در کشور ما معمولا آرایش اروپایی را به نام‌های آرایش دخترانه نیز می‌شناسند.

با آرایش لایت اروپایی زیباتر به نظر برسید

6-سبک آرایش عربی 

این سبک هم یکی دیگر از متدهای آرایشی روز دنیا است و در آن استفاده از رنگ‌های تیره و گرم رایج است که باعث ایجاد آرایشی غلیظ و پررنگ می‌شود. رنگ‌های غلیظ و پررنگ، براق، سنگین و چرب باعث ایجاد تغییرات زیادی در چهره می‌شود. سایه‌های گرم، رژلب‌های غلیظ و پررنگ، خط چشم‌های پهن و کشیده همگی از ویژگی‌های آرایش عربی هستند.

7-سبک آرایش خلیجی

در این سبک آرایش تعادل مناسبی میان رنگ‌ها برقرار است. استفاده از رنگ‌های گرم و سرد در آرایش چشم‌ها به یک اندازه رایج هستند. خط چشم‌ها با استفاده از سایه‌ها کشیده می‌شود، همچنین در این سبک آرایش خط چشم‌های رنگی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طرح‌های آرایشی و چسباندن نگین در کنار چشم‌ها از جمله مواردی است که در این نوع آرایش کاربرد دارد.

در آرایش خلیجی از طیف رنگی تیره استفاده می‌کنند.

کلام آخر

میکاپ امروزه به بخشی از زندگی بسیاری از ما تبدیل شده است. آرایش صورت دارای انواع مختلفی از دستورالعمل‌ها و قالب‌ها است که به آنها سبک یا متدهای آرایشی می‌گویند. سبک‌های آرایشی پرطرفداری در دنیا وجود دارد از جمله سبک اروپایی، آرایش خلیجی، شرقی و هالیوودی و... که از این سبک‌های پرطرفدار هستند.

اما مسلم است که همه این سبک‌ها مناسب همه افراد نیست. شما باید با توجه به ویژگی‌های صورت خود از میان متدهای آرایشی روز دنیا، آن سبکی را که بیشتر مناسب شماست انتخاب کنید. بنابراین ما در این مطلب به معرفی معروف‌ترین متدهای آرایشی روز دنیا پرداختیم تا شما با اطلاع از آنها بتوانید بهترین سبک آرایشی مخصوص خود را پیدا کنید و از تجربه یک میکاپ فوق‌العاده لذت ببرید! اگر سبک جدیدی را شما می‌شناسید، با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.