فیکه یا اصله؟! سوالی که در هنگام خرید هر وسیله‌ای ممکن است از فروشنده بپرسید. معمولا در مقابل پولی که بابت خرید چیزی پرداخت می‌کنید در شما این توقع را ایجاد می‌کند که محصول کیفیت بالایی داشته باشد.

قطعا برای شما قابل تحمل نیست که یک محصول باکیفیت و اورجینال خریداری کنید و از کیفیت بالای آن مطمئن باشید، اما به واسطه ابزاری که آن را مصرف می‌کنید، محصول نتواند کیفیت بالای خود را نشان دهد.

این موضوع معمولا در استفاه از لوازم آرایشی بسیار اتفاق می‌افتد، مخصوصا زمانی که از اسفنج‌های آرایشی استفاده می‌کنید. اگر کرم پودر، کانسیلر، پنکک و کانتورینگ به کیفیت قبل روی پوست شما پخش نمی‌شود، شک کنید که ممکن است اسفنج آرایشی شما فیک باشد.

در این محتوا تلاش کرده‌ایم راه‌های تشخیص اسفنج آرایشی اصل از فیک را به شما بگوییم. اگر می‌خواهید از این به بعد با آرامش خاطر بیشتر لوازم آرایشی خود را تهیه کنید و از کیفت بالای میکاپ خود لذت ببرید، از مطالب گفته شده به سادگی عبور نکنید. 

چرا تشخیص اسفنج آرایشی اصل از فیک مهم است؟

با پیشرفت صنعت مد و آرایش، تولیدکنندگان محصولات آرایشی به صورت روزافزون در حال تلاش برای افزایش کیفیت و قابلیت‌های بیشتر محصولات خود هستند. با این حال، برای یک میکاپ عالی، تنها داشتن مواد آرایشی باکیفیت کافی نیست. 

بنابراین فعالان حاضر در این صنعت، با به کارگیری متخصصان خلاق، در تلاش هستند تا با ساخت ابزارهای مناسبی، به بهبود کیفیت میکاپ کمک کنند. یکی از پرکاربردترین این ابزارها که امروزه عصای دست هر آرایشگر حرفه‌ای است، اسفنج‌های آرایشی نام دارند.

کاربرد اصلی این پدهای محبوب، پخش منظم و متعادل مواد آرایشی روی نقاط مختلف صورت است. آنها به طور خاص در مواردی مانند پخش کرم پودر، کانسیلر و حتی کرم‌های مراقبتی بسیار کاربردی هستند. 

با توجه به اینکه اسفنج‌ها مانند سایر لوازم بهداشتی، به طور مستقیم با سلامت پوست و صورت شما در ارتباط هستند، اهمیت تشخیص اسفنج‌های آرایشی اصل از فیک چندین برابر می‌شود. علاوه بر مشکلات احتمالی برای سلامتی پوست، با یک اسفنج بی‌کیفیت و نامناسب، شما هرگز به هدف خود که پخش منظم مواد آرایشی روی صورت است، نخواهید رسید. یک اسفنج تقلبی، عمر کوتاهی دارد و نمی‌تواند مواد آرایشی را آنگونه که دوست دارید، روی پوستتان پخش کند.

بنابراین برای حفظ سلامتی خود همچنین داشتن تجربه‌ای لذت‌بخش از یک میکاپ عالی، نه تنها باید به کیفیت مواد مورد استفاده در آرایش، بلکه به کیفیت ابزارهای آرایشی نیز دقت ویژه‌ای داشته باشید.

8 روش تشخیص اسفنج آرایشی اصل از فیک

برندهای معروف تولیدکننده لوازم و محصولات آرایشی برای جذب مشتری و ارائه خدمات بیشتر، تلاش می‌کنند که کیفیت محصولاتشان عالی باشد، اما مانند هر تجارتی افرادی سودجو هستند که از برندهای معروف کپی کنند و لوازم و ابزارهای آرایشی بی‌کیفیتی را وارد بازار می‌کنند.

از آنجا که به علت کیفیت پایین، معمولاً قیمت این محصولات تقلبی نیز کمتر است، با استقبال زیاد مشتریان مواجه شده، متاسفانه بازار تولید محصولات تقلبی و فیک، بسیار پررونق است!

ما در این قسمت نکاتی که در تشخیص اسفنج فیک از اصل مفید است را به شما معرفی می‌کنیم. 

لطافت، زیبایی، نرمی، کیفیت بالا با اسفنج‌های آرایشی اصل

  1. کیفیت بسته‌بندی اسفنج‌ها

معمولاًاسفنج‌های آرایشی اصل در یک بسته‌بندی پلاستکی شفاف قرار دارند که مشخصات محصول و نام برند، با کیفیت روی آن چاپ شده است، اما اسفنج‌های آرایشی فیک عموما در بسته‌بندی‌های پلاستیکی غیرشفاف با کیفیت پایین و چاپ کمرنگ در بازار پیدا می‌شوند.

  1. تاثیر اسفنج‌ها بر پوست پس از استفاده 

اسفنج‌های آرایشی اصل بعد از مرطوب شدن با آب مقدار خیلی کمی از مواد آرایشی را جذب می‌کنند و به پخش شدن کرم‌ها روی پوست تاثیر مثبت دارند، اما اسفنج‌های آرایشی فیک در جذب آب  به خوبی عمل نمی‌کنند و معمولاً با جذب مقدار زیاد از مواد، نه تنها به خوبی بر روی پوست پخش نمی‌شوند، بلکه مواد آرایشی شما را نیز هدر می‌دهند!

  1. جنس اسفنج‌های آرایشی

 یکی دیگر از را‌ه‌های تشخیص اسفنج آرایشی اصل از فیک جنس آن‌ها است. اسفنج‌های آرایشی اصل معمولا هیدروفیلیک یا اصطلاحاً آب دوست هستند و تمایل به جذب آب دارند، اما اسفنج‌های تقلبی و فیک، آب و رطوبت را دفع می‌کنند و تمایل به جذب مواد آرایشی شما دارند!

  1. حفظ شکل

اسفنج‌های واقعی بعد از آغشته شدن به آب و استفاده از آن، بلافاصله به حالت اولیه خود برمی‌گردند. اما اسفنج‌های تقلبی یا هرگز به حالت اولیه خود برنگشته یا اینکه این اتفاق خیلی به کندی رخ می‌دهد.

رنگ روشن اسفنج‌ها نشان از اصل بودن آنهاست


  1. اندازه اسفنج‌های آرایشی

جالب است که معمولاً تولیدکنندگان محصولات تقلبی، اسفنج‌های  فیک را در سایزهای بزرگ، غیرمعمول و غیراستاندارد تولید می‌کنند، در حالی که اسفنج‌های آرایشی اصل، سایز متناسب و استانداردی دارند.

  1. بافت تشکیل دهنده اسفنج

 بافت اسفنج‌های اصل بسیار نرم و لطیف است و لمس آنها احساس خوبی را در شما ایجاد می‌کند. اما در طرف مقابل، اسفنج‌های فیک بسیار سفت و زمخت هستند، و با لمس آنها احساس زبری خواهید کرد.

  1. تراکم اسفنج‌ها

اسفنج‌های فیک معمولاً از تراکم بسیار بالایی برخوردار هستند، محصول واقعی کم رنگ‌تر است.

  1. نتیجه کار

در نهایت شاید قطعی‌ترین راه تشخیص اسفنج آرایشی اصل از فیک، نتیجه کار است. اسفنج‌های تقلبی در پخش منظم و دلخواه مواد آرایشی در سطوح مختلف پوست ناتوان هستند. در مقابل یک اسفنج با کیفیت، مواد را به صورت یکنواخت و به شکل زیبایی روی صورت شما پخش می‌کند.

با انتخاب درست، از کیفیت میکاپ خود لذت ببرید.


کلام آخر

انجام یک میکاپ عالی تنها به  مواد آرایشی با کیفیت نیاز ندارد. امروزه فعلان صنعت مد و آرایش، برای هر چه بهتر شدن کیفیت میکاپ‌ها، در تلاش برای تولید لوازم آرایشی مورد نیاز و با کیفیت نیز هستند. یکی از پراستفاده‌ترین آنها در تمام دنیا، اسفنج‌های آرایشی هستند.  

 از آنجا که صنعت لوازم آرایشی بسیار پررونق است، گروه‌های زیادی با تولید محصولات بی‌کیفیت و تقلبی و ارائه آن با قیمت ارزان، به دنبال سودجویی هستند. استفاده از مواد و لوازم آرایشی بی‌کیفیت، نه تنها شما را از داشتن یک میکاپ عالی محروم می‌کنند، بلکه ممکن است باث ایجاد جوش و آکنه شود.

 بنابراین، با توجه به اهمیت این موضوع، ما در این مطلب راه‌های تشخیص اسفنج آرایشی اصل از فیک را معرفی کردیم. فراموش نکنید که زیبایی نیاز به مراقبت دارد. شما می‌توانید با دنبال کردن مطالب سایت ما، زیبایی و سلامت پوست و صورت خود را حفظ کنید و حتی آن را ارتقا دهید.