فشیال صورت چیست؟

یکی از روش‌های پاکسازی و بهبود کامل پوست، فشیال صورت است که مراحل متفاوتی دارد. بعد از اتمام همه‌ی مراحل پوست، شفاف، زیبا و لطیف می‌شود. این روش پاکسازی، برای افرادی که جوش، آکنه و لک دارند بسیار مناسب است و یک روش جوان‌سازی، محسوب می‌شود. فشیال پوست، یک روش درمانی و بهبود‌سازی برای پوست‌های چرب و خشک بوده و به‌منظور سلامت آن انجام می‌شود و می‌توانید در زمان کمی تاثیر آن را ببینید. روش‌های انجام فشیال پوست گوناگون است و اکثر افراد برای جوان‌سازی از فشیال صورت استفاده می‌کنند چرا که این روش بهبودسازی باعث می‌شود روند آبرسانی به پوست به خوبی انجام شود و پیری را به تعویق می‌اندازد. ما در مطالب این صفحه درباره فشیال صورت اطلاعات مناسبی گردآوری نمودیم و اینک به شما همراهان گرامی پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطالب این صفحه همراه ما باشید.

فشیال چیست؟

ممکن است برای اغلب مردم این سوال پیش بیاید که فشیال پوست را به چه دلیل باید انجام دهیم؟! در جواب باید بگوییم که فشیال پوست اعمالی مانند: لایه‌برداری، آب‌رسانی و پاک‌سازی را انجام می‌دهد که سبب بسته شدن منافذ باز پوست و جدا شدن سلول‌های مرده از پوست می‌شود. شما باید برای تاثیر‌پذیری بیش‌تر، چند مرتبه فشیال روی پوست خود انجام دهید تا پوست شما تقویت شود و روند جوان‌سازی به خوبی پیش رود. یکی دیگر از مزیت‌های فشیال پوست، کلاژن‌سازی است که تمام این شیوه‌ها برای بالا بردن اعتماد به‌نفس شما و داشتن پوستی لطیف و زیبا به کار می‌رود.

مراحل انجام فشیال پوست به چه صورت است؟

مراحل انجام این کار بستگی به نوع پوست هر فرد دارد، که با توجه به آن، برای هرکسی متفاوت است اما به‌صورت کلی برای گرفتن نتیجه‌ای مطلوب باید همه‌ی مراحل به ترتیب انجام شود. اینک در ادامه به چند مرحله اساسی از فشیال پوست اشاره می‌کنیم و درباره هرکدام از این روش‌ها توضیحاتی ارائه می‌دهیم:

با مراجعه‌‌ کننده مشورت کنید

 ابتدای فشیال صورت با مشورت همراه است، به این صورت که به مراجعه کننده فرمی می‌دهند که در آن فرم سوالاتی نظیر: مقدار آبی که فرد در روز می‌نوشد چقدر است، آیا فرد رژیم غذایی دارد، آیا بیماری پوستی دارد و از این قبیل موارد پرسیده می‌شود و زمانی که جلسه‌ی مشاوره با مراجعه کننده به پایان رسید، متخصص شیوه‌ی درمان را بیان می‌کند تا مطلوب‌ترین نتیجه گرفته شود.


انجام کامل پاکسازی پوست

باتوجه به نوع پوست هر فرد، تمیزکننده‌های مختلفی وجود دارند. ابتدا با استفاده از پد مخصوص یا پنبه، تمیزکاری روی پوست انجام می‌شود که گاهی ممکن است این مرحله دوبار انجام شود تا پوست به‌صورت کامل تمیز و پاک شود، سپس دکتر با استفاده از ذره بین پوست شما را به خوبی بررسی می‌کند تا متوجه‌ نوع پوست و مواد مورد نیاز متناسب با پوست شما شود.

بخار دادن پوست

متخصص روی پوست شما بخور گرم می‌دهد که این‌ کار علاوه‌بر اینکه به شما آرامش می‌دهد، باعث می‌شود جوش‌های سرسفید و سرسیاه به‌راحتی خارج شوند که اگر پوست شما به تشخیص متخصص، حساس باشد این مرحله انجام نمی‌شود.


درماپیلینگ

 در این مرحله از تیغ‌های ویژه و مخصوص این کار بهره می‌گیرند تا پوست‌های مرده و موهای اصلاح نشده روی پوست شما را تمیز کنند که این کار سبب می‌شود تا پوست شما در زمان کمی شفاف و روشن شود که علاوه‌بر تمیزکاری پوست، به دلیل اینکه خون در زیر پوست جریان پیدا کند و پوست شما لطیف و شفاف شود ماساژ پوست هم در این مرحله انجام می‌شود.


استفاده از ماسک‌های صورت

 ماسک صورت باعث می‌شود تا پوست شما تغذیه کند و تقویت شود که متخصص باتوجه به نوع پوست شما ماسک مناسبی را برای شما انتخاب کرده و روی پوست قرار می‌دهد که این کار باعث جوان‌سازی پوست می‌شود که گاهی ممکن است از کرم و سرم‌های تقویت کننده نیز در این مرحله استفاده شود.


لیست سرویس‌های پوستی فشیال

در روش فشیال‌های ساده، اسکراب‌های ملایم قابل استفاده هستند و لایه‌برداری و پاکسازی را انجام می‌دهند که فشیال‌های ساده برای افرادی که کمبود وقت دارند مناسب است. در این روش، علاوه بر اسکراب، با استفده از ماساژ‌های ریلکسی، منافذ باز پوست به خوبی پاک و تمیز می‌شوند و در آخر کار ماسکی متناسب با پوست شما مورد استفاده قرار می‌گیرد. فشیال ساده به‌علت اینکه به‌صورت سطحی انجام می‌شود، می‌توان آن را در هفته یک بار انجام دهید.


فشیال کامل

این روش کامل‌تر از روش قبل است و لایه‌برداری به صورت عمیق‌تر انجام می‌شود و هنگام انجام فشیال کامل، سر، شانه و گردن فرد به صورت تخصصی ماساژ داده می‌شود. اگر جزو افرادی هستید که پوستی چرب و با منافذ باز، جوش و آکنه دارید بهتر است از این سرویس استفاده کنید تا نتیجه‌ی دلخواهی دریافت کنید.


اکسیژن تراپی

مرحله‌ی بعد از فشیال ساده یا کامل، اکسیژن تراپی است که در این مرحله اکسیژن به صورت عمیق‌ وارد پوست شما می‌شود و انتهای این مرحله به کلاژن‌سازی ختم می‌شود.


گالوانیک فشیال کامل

این مرحله دارای ماساژ‌های مخصوص صورت و گردن همراه با ژل‌های مخصوص است. افرادی که برای شل شدن پوست خود نگران هستند می‌توانند این سرویس را انجام دهند که در مدت زمان ۵ الی ۱۰ جلسه انجام می‌شود.


گالوانیک گردن

در این مرحله با بهره‌گیری از ژل‌های مخصوص، ماساژ گردن انجام می‌شود و برای افرادی که نگران شل شدن و افتادگی پوست گردن خود هستند مناسب است. بعد از اتمام چند جلسه متوجه خواهید شد که عضلات و پوست گردن شما سفت و محکم شده و حجم غبغب شما کاهش یافته است. این مرحله در ۵ تا ۱۰ جلسه انجام می‌شود و روشی فوق‌العاده است.


رولر ماساژ غبغب و گردن

انجام این مرحله در قسمت غبغب باعث می‌شود تا تحریک فیبروبلاست‌ها و خون‌رسانی در این قسمت زیاد شود و این موضوع باعث کم شدن حجم غبغب و محکم شدن پوست گردن می‌شود. رولر ماساژ غبغب و گردن برای تمامی افراد با تمامی سنین مناسب است و شما می‌توانید هفته‌ای یک یا دو بار این مرحله را انجام دهید.


اولتراسوند فیشیال

این کار با استفاده از دستگاه اولتراسوند انجام می‌شود و علاوه‌بر پاکسازی عمیق پوست، باعث خون‌رسانی به پوست و همچنین افزایش درناژ لنفاوی می‌شود.  همچنین یکی از مزیت‌هایی که این مرحله دارد این است که هنگام انجام این کار، سرم‌های کلاژن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند و به همین دلیل پوست تقویت می‌شود و در آخر باعث شفافیت و درخشندگی پوست می‌شود.


میکرودرم ابریژن

در این مرحله دستگاه میکرودرم ابریژن به کار گرفته می‌شود. این دستگاه موجب می‌شود تا فیبروبلاست‌ها تحریک شوند که تحریک فیبروبلاست‌ها باعث افزایش تولید کلاژن و الاستین می‌شود. این مرحله برای کسانی که رنگ پوست کدر و جای جوش دارند و به دنبال راهی برای از بین بردن این مشکلات هستند، بسیار مناسب است. لایت تراپی

این مرحله از راه پالس‌های نور فیلتر شده انجام می‌شود و کاربرد آن جوان‌سازی پوست گردن و صورت است. یکی از مزیت‌های لایت تراپی، از بین بردن خطوط ظریف و باریک صورت است. شما می‌توانید برای گرفتن نتیجه‌ای مطلوب، ۵ الی ۱۵ جلسه این مرحله را انجام دهید.


مایکروکارنت کامل

یکی دیگر از روش‌هایی که برای تحریک خون‌رسانی در زیر پوست و ریلکس کردن عضلات صورت کاربرد دارد، استفاده از امواج مایکروکارنت است. از طریق این روش می‌توانید بدون انجام هیچ عمل جراحی، شرایط صورت خود را بهتر کنید. این مرحله را به افراد بالای ۳۰ سال توصیه می‌کنیم و بعد از گذشت چند جلسه‌ی منظم و پشت هم شما متوجه‌ی لیفت صورت و گردن خود خواهید شد و برای تاثیرگذاری بر پوست باید ۱۰ جلسه به طور منظم این مرحله را انجام دهید. 


مایکروکارنت ساده

تنها تفاوتی که مایکروکارنت ساده با مایکروکارنت کامل دارد در زمان آن است و معمولا مایکروکارنت ساده را برای افرادی که افتادگی پوست خیلی کمی دارند توصیه می‌شود.


استفاده از جیت رولر

جیت رولر برای جوان‌سازی دور چشم، از بین بردن سیاهی زیر چشم و پف چشم موثر است زیرا باعث کاهش التهابات پوستی و افزایش جریان خون در زیر پوست می‌شود.


آب‌رسانی یا هیدرودرمی

فواید آب‌رسانی به پوست زیاد است که از میان این فواید می‌توان به عواملی چون بهبود شرایط پوست چرب، بهتر کردن جوش‌ها و آکنه‌ها، از بین بردن تیرگی‌های پوست و چین و چروک‌های پوست اشاره کرد.


اسکم تراپی

اسکم تراپی ترکیبی از تکنولوژی اولتراسوند و یونیزاسیون است و در گردش خون بهتر، کلاژن سازی و اکسیژن‌رسانی کاربرد دارد. از این مرحله برای ماساژ لایه اپیدرم و درمیس مناسب است.


تخلیه‌ جوش‌ها با استفاده از تیرکومدون

تیرکومدون دستگاهی است که با استفاده از آن می‌توان تمامی جوش‌ها راخالی کرد. جالب است بدانید که خارج کردن جوش‌ها توسط تیرکومدون هیچ ضرری برای پوست ندارد و به پوست آسیبی نمی‌رساند و بعد از گذشت مدتی کوتاه، جای جوش از بین می‌رود.


مزایای استفاده از کربوکسی تراپی

از بین بردن مشکلات پوستی، چین و چروک، سیاهی دور چشم و همچنین جوان‌سازی و لیفت صورت است از مزایای کربوکسی تراپی بوده و این روش یکی از بی‌خطر‌ترین روش‌های درمان مشکلات پوستی است.اتو صورت

در این روش علاوه‌بر لایه‌برداری، پاکسازی پوست نیز صورت می‌گیرد و بعد از انجام این روش، پوست شما به‌طور کامل از هر نوع آلودگی و چربی پاک می‌شود.


مزایای فشیال صورت

فشیال پوست مزایا و معایبی دارد که مزایای آن به صورت کوتاه مدت و بلند مدت است. مزایای کوتاه مدت را می‌توانید پس از انجام فشیال پوست به سرعت مشاهده کنید. مزایای کوتاه مدت فشیال عبارتند از: شادابی، شفافی، نرمی و لطافت پوست، که علاوه‌بر این موارد گفته شده می‌توان به از بین بردن جای جوش و لک، از بین بردن سیاهی و پف زیر چشم، دادن آرامش، ایجاد شادابی و طراوت در پوست، از بین بردن جوش‌های سرسیاه و سرسفید و منافذ باز، لیفت شدن پوست و پاک و تمیز شدن پوست از هرگونه آلودگی هم اشاره کرد. فشیال پوست علاوه‌بر افرادی که مشکلات پوستی دارند برای افرادی که پوست‌های حساس در برابر سرما دارند نیز مناسب است.


تاثیر فیشال صورت برای درمان آکنه و جای آکنه

ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که جوش صورت خود را با ناخن خالی کرده باشید و جای ناخن‌هایتان بر صورتتان جا بماند که این رد به‌راحتی خوب نمی‌شود و مدت زیادی طول می‌کشد تا از بین برود و باعث کاهش اعتماد به نفس شما می‌شود، اما یک راه حل بسیار خوب و مناسب وجود دارد و آن این است که، شما می‌توانید با فشیال پوست از رد ناخن‌هایتان برصورت خود راحت شوید. برای درمان جای آکنه و جوش باید لایه‌برداری کنید و برای انجام این کار باید از موادی که سالیسیک اسید دارند استفاده کنید.فشیال صورت برای از بین بردن جوش‌های سرسیاه و سرسفید

وجود جوش‌های سرسیاه و سرسفید علاوه‌بر باز کردن منافذ باعث تیره شدن پوست هم می‌شوند. در این مرحله متخصصان با استفاده از ابزار و دستگاه‌های مخصوص، جوش‌ها را خالی می‌کنند و این کار هیچ صدمه‌ای به پوست نمی‌زند.


فشیال صورت برای سفت کردن پوست

به دلیل افزایش سن، پوست صورت شل و آویزان می‌شود و دلیل آن کاهش کلاژن‌سازی است که با انجام فشیال صورت کلاژن‌سازی تحریک می‌شود و پیری را به تعویق می‌اندازد‌.


فشیال پوست باعث افزایش توانایی جذب پوست و نرم شدن آن می‌شود

اگر از پوست خود به مقدار کافی مراقبت نکنید، پوست شما زبر می‌شود و نمی‌تواند به خوبی مواد را جذب کند اما با انجام فشیال پوست این کار به‌راحتی انجام می‌شود و همچنین در فشیال پوست، به دلیل اینکه از ماسک‌های مخصوص پوست هر فرد استفاده می‌کنند، پوست نرم و درخشان خواهد شد. همچنین علاوه‌بر موارد فوق با انجام فشیال می‌توانید مشکل تیرگی زانو، آرنج و قوزک پا را هم حل کنید.


قبل و بعد از فشیال باید چه کاری انجام دهیم؟

قبل از فشیال: علاوه بر پیدا کردن مرکزی خوب و مناسب برای انجام فشیال، باید مواردی مثل بارداری، مصرف داروی خاص و داشتن هر نوع آلرژی را با مشاور در میان بگذارید.

بعد از فشیال: صورت خود را دست‌کاری نکنید، از نور شدید آفتاب و مکان‌هایی که ممکن است عرق کنید دور شوید.

چند نکته درمورد فشیال صورت

  1. همه افراد از سن ۲۰ سالگی به بعد برای داشتن پوستی سالم و زیبا می‌توانند فشیال صورت را انجام دهند.
  2. قیمت فشیال متفاوت است و این مورد دلایل متفاوتی دارد که از این دلایل می‌توان به مرکزی که برای انجام این کار انتخاب کرده‌اید، نوع فشیالی که مد نظرتان هست و کیفیت کار و موادی که به کار گرفته می‌شود اشاره کرد.
  3. تاثیر فشیال برپوست به نوع پوست هر فرد بستگی دارد که از یک هفته تا یک ماه اثر فشیال بر صورت باقی می‌ماند و اگر رژیم غذایی و کارهای بعد از فشیال به‌خوبی انجام شود طولانی‌تر نیز خواهد شد.
  4. متخصصان توصیه می‌کنند تا ماهی ۱ بار فشیال را انجام دهید تا به نتیجه‌ مطلوب و دلخواه خود برسید.
  5. زمانی که برای انجام فشیال نیاز است به نوع فشیالی که انتخاب کرده‌اید بستگی دارد اما حدود یک ساعت زمان می‌برد.


کلام پایانی

ما در مطالب این صفحه درباره فشیال صورت اطلاعات مفیدی گردآوری کردیم و اینک در انتهای مطالب این صفحه امیدواریم این مطالب گردآوری شده برای شما همراهان گرامی مفید بوده باشد.