یکی از مهم‌ترین اقدامات مراقبتی پوست، شست و شوی پوست صورت و رفع آن از آلودگی‌ها، چربی‌های مضر و سلول‌های مرده پوست است. باید درنظر داشته باشید لازمه‌ی داشتن یک پوست شفاف دارا بودن یک روتین مراقبتی است. ما در مطالب این صفحه درباره‌ی فوم شست و شوی صورت صحبت کرده و اطلاعات مفیدی در این باره به شما ارائه می‌دهیم و به شما پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطالب این صفحه همراه ما باشید.

فوم شست و شوی پوست چیست؟
یکی از مواردی که باید همواره به آن توجه کرد شست و شوی صورت و پاک کردن صورت از آلودگی هاست. شما باید همواره آلودگی‌ها را از سطح پوست خود پاک کنید تا این آلودگی‌ها به منافذ پوست شما نفوذ نکند زیرا نفوذ این آلودگی‌ها عوارض پوستی را برای شما به ارمغان می‌آورد. یکی از شوینده‌هایی که امروزه بیش‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد و تاثیرات مفیدی به‌همراه دارد فوم‌های شست و شوی صورت می‌باشند. این فوم‌ها در فرمولاسیون مختلف برای انواع پوست‌ها مانند پوست خشک، چرب و... تولید می‌شود و محصولی بسیار مفید هستند.

چرا باید از فوم شست و شو استفاده کنیم؟
اگر بر روی سطح پوست آلودگی‌ها و مواد آرایشی باقی بماند این آلودگی‌ها موجب بروز جوش‌های سرسیاه و سرسفید می‌شوند. همچنین بروز آکنه، لک، کدر شدن پوست و از بین رفتن شفافیت و سلامت پوست از دیگر آسیب‌های باقی ماندن این آلودگی‌ها بر روی سطح پوست است به همین دلیل انتخاب یک‌ پاک‌کننده مناسب برای پوست صورت همواره توصیه می‌شود.

فوم شست و شوی پوست
یکی دیگر از پاک‌کنند‌ه‌های صورت، فوم شست و شوی پوست است که برای همه‌ی پوست‌ها از جمله‌ پوست‌های چرب، خشک، آکنه‌دار و معمولی مناسب است. این فوم شست و شو جهت حذف چربی‌های مضر و آلودگی‌های سطح پوست مناسب است و عمیق‌ترین نقاط پوستی را نیز از آلودگی‌ها پاک می‌کند. این محصول آرایش‌های روی صورت را به نرمی پاک می‌کند و تمام منافذ آن را تمیز می‌کند و در حالت کلی استفاده از آن بسیار مفید است.
پیش از استفاده از فوم شست و شوی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

توجه به فصول مختلف سال

باید توجه داشته باشید معمولا در فصل زمستان و پاییز بروز خشکی پوست کاملا طبیعی بوده و همواره پیشنهاد می‌شود علاوه‌بر استفاده‌ از فوم شست و شو از مرطوب‌کننده نیز استفاده کنید.

خشکی پوست بعد از استفاده از فوم شست و شو طبیعی است
شست و شوی سریع صورت، استفاده از مرطوب‌کننده، استفاده از حوله تمیز و... همواره می‌تواند از بروز قرمزی، التهاب، سوزش و حساسیت جلوگیری کند.

حساسیت پوست
بروز آلرژی و حساسیت‌های پوستی به دلیل وجود بنزوئیل پروکساید در فوم‌های شست و شو ممکن است اتفاق بیفتد. به همین دلیل جهت اطمینان خاطر پیشنهاد می‌شود قبل از استفاده از این محصول مقداری از آن را روی پوست قسمت دیگری از بدن تست کنید و در صورت مشاهده حساسیت، از استفاده‌ی این محصول پرهیز کنید.

استفاده در نواحی اطراف چشم
استفاده از این محصول در نواحی اطراف چشم سبب بروز آسیب‌های مخربی می‌شود در نتیجه در هنگام استفاده از این محصول مراقب چشم‌های خود باشید!

پرهیز از خراشیدن پوست و ماساژ با نوک ناخن
جهت رفع همه‌ی آلودگی‌های سطح پوست، ماساژ صورت به‌وسیله‌ی نوک انگشتان به‌صورت آرام و نرم باید صورت گیرد.

استفاده از فوم شست و شو پوست
بیش از حد معمول سعی در تمیز کردن پوست خود نداشته باشید و استفاده از فوم‌های شست و شو را قبل و بعد از خواب فراموش نکنید.

معرفی فوم شست و شو فیزیورادیانس
فوم پاک‌کننده‌ی ملایم صورت  فیزیورادیانس محصولی مناسب از محصولات مراقبتی فیزیورادیانس بوده که برای پاکسازی صورت شما بسیار مناسب است. این فوم شست و شو، نوع خاصی از پاک‌کننده صورت است که برای عموم افراد پیشنهاد می‌شود. این فوم همواره برای پاک کردن عمقی پوست صورت، شست و شوی پوست، از بین بردن چربی اضافی پوست و همچنین رفع آلودگی‌های سطح پوست مورد استفاده قرار گرفته و محصولی بسیار فوق العاده است.

دستور‌العمل استفاده از فوم پاک‌کننده‌ی ملایم صورت
برای استفاده از این فوم کافیست ابتدا صورت خود را به خوبی مرطوب کنید و سپس با اضافه کردن مقداری آب به این پاک‌کننده هنگامی که محلول حالت کرمی به خود گرفت آن را به‌طور ملایم به صورت خود بمالید و بعد از گذشت چند دقیقه صورت خود را با آب کاملا بشویید.

کلام پایانی
ما در مطالب این صفحه درباره‌ی فوم‌های شست و شو صورت گفتگو کردیم و اطلاعات مفیدی در این باره به شما ارائه نمودیم همچنین فوم شست وشوی فیزیورادیانس را که محصولی مناسب است معرفی کردیم و اینک امیدواریم مطالب این صفحه برای شما مفید بوده باشد.