اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که مدتهاست با اصلاح اشتباه ابروهایتان آن‌ها را بدفرم کرده‌اید، وقت آن است که از تکنیک‌های اصولی برای حالت دادن به ابروها استفاده کنید. شاید برایتان عجیب باشد اما، شما به آرایشگر حرفه‌ای که این تکنیک‌ها را بلد باشد، نیاز ندارید.

در این مطلب این تکنیک‌ها را به شما آموزش خواهیم داد و به شما یاد می‌دهیم که با چه روش‌هایی مثل یک آرایشگر ماهر ابروهایتان را حالت دهید. پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

پیش از حالت دادن به ابروها به این نکته مهم توجه کنید

قبل از آنکه موچین را بردارید و شروع به اصلاح ابروهایتان کنید، باید نکته‌ای ابتدایی اما مهم را در نظربگیرید. در قدم اول شکل نهایی از ابروهایی که دوست دارید داشته باشید را انتخاب کنید. وقتی نتیجه نهایی را به طور واضح تصور کنید قطعاً به نتیجه بهتری خواهید رسید.

ابروهای گرد، مستقیم، با زاویه زیاد و کم و ابروهای شکل اس طرفداران زیادی دارند. اما پیش از انتخاب یکی ازاین مدل‌ها باید بدانید اگر سبکی را انتخاب کنید که به خطوط طبیعی ابروهایتان نزدیک باشد، بهترین نتیجه را خواهدگرفت.

آیا فرم صورت در انتخاب مدل ابرو تاثیری دارد؟

قطعاً می دانید که هر شخص فرم صورت متفاوتی دارد. اگر می‌خواهید حالت ابروهایتان به زیباترین شکل ممکن باشد، با توجه به فرم صورتتان بهترین مدل ابرو را انتخاب کنید. مثلاً صورت گرد، مربعی، بیضی شکل یا صورت بلند، هرکدام مدل ابروی متفاوتی را باید انتخاب کنند.

در ادامه مطلب ابروی مناسب برای هرکدام از این مدل صورت‌ها را بشناسید.


ابروی مناسب برای صورت گرد

چند نکته به شما اطمینان می‌دهد که صورت گردی دارید. مثلاً گونه‌های شما وسیع‌ترین بخش صورتتان هستند، طول و عرض صورت شما یکسان است، چانه گردی دارید و زاویه‌ای در صورتتان وجود ندارد. اما چه فرم ابرویی برای شخصی با صورت گرد مناسب است؟

مدل ابرویی که انتخاب می‌کنید حتماً قوس داشته باشد تا صورتتان کشیده‌تر شود. از نازک و گرد کردن ابروها خودداری کنید و سعی کنید حالت ابروها را کمانی و تیز کنید. در این حالت نه تنها فرم صورتتان بهتر به نظر می‌رسد، بلکه سایر اجزای صورتتان نیز زیباتر می‌شوند.


ابروی مناسب برای صورت مربعی

صورت‌های مربعی چانه‌ای زاویه دار دارند و فک، پیشانی و گونه‌های آن‌ها هم عرض هستند و در یک راستا قرار گرفته‌اند. اگر صورت مربعی دارید، هنگام حالت دادن به ابروها، کمی قوس به آن‌ها بدهید. توجه داشته باشید مدل ابروی هلالی یا قوس خیلی تیز و رو به بالا برای شما مناسب نیست.

ابروی منحنی با قوس ملایم زاویه صورتتان را تعدیل می‌کند و شکل زیباتری به فرم صورتتان می‌دهد.

ابروی مناسب برای صورت بیضی شکل

صورت‌های بیضی، فک گرد و پیشانی پهنی دارند. و طول صورت از عرض آن بیشتر است. این فرم صورت سازگاری بیشتری با مدل‌های متفاوت ابرو دارد. بنابراین اگر صورت بیضی دارید، دست شما در انتخاب مدل ابرو بازتر است.

مثلاً اگر دوست دارید گونه‌هایتان برجسته‌تر به نظر برسند، ابرو با قوس بالاتر را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید خط فک شما کمتر دیده شود، ابرو با منحنی کم مناسب است. همچنین ابروهای صاف و پهن که در انتها قوس ملایمی دارند نیز چهره شما را زیباتر نشان می‌دهند.

فرم صورت شما تأثیر زیادی در انتخاب صحیح مدل ابروها دارد

ابروی مناسب صورت‌های کشیده

صورت‌های کشیده چانه باریکی دارند و پیشانی، گونه‌ها و فک هم عرض هستند. اگر صورت کشیده دارید از انتخاب ابروهای زاویه دار خودداری کنید. ابروی بلند و صاف بدون قوس برای شما مناسب‌تر است. در این صورت عرض صورت شما کمتر می‌شود.

چگونه به ابروهای ضخیم و نازک حالت دهیم؟

ابروهای ضخیم

اگر ابروهایتان به صورت طبیعی ضخیم هستند، برای حالت دادن به ابروهایتان به آن‌ها وقت بیشتری باید بگذارید، اما نکته مثبت این است که ابروهایتان به طور طبیعی کامل هستند و به لوازم آرایش نیاز ندارید. ممکن است ابروهای شما علاوه بر ضخامت، به هم ریخته باشند و شکل مشخصی نداشته باشند.

در این صورت از قسمتی که ابروهایتان شروع شده، موهای اضافی را علامت گذاری و تمیز کنید. سپس موهای اضافی که بالای ابروهایتان وجود دارد را حذف کنید و قبل از آن مطمئن باشید قوس ابروهایتان در جای مناسب قرار دارند.

پس از آن موهای زیر قوس ابروها را نیز تمیز کنید. سعی کنید هر دو ابرو شکلی یکسان داشته باشند. در نهایت اگر مویی در ابروهایتان بلند از بقیه بود، آن را حذف کنید.

ابروهای نازک

اگر ابروهای شما به صورت طبیعی نازک است یا در اثر اصلاح بیش از حد نازک شده است، حالت دادن به آن‌ها طوری که کامل و زیبا به نظر برسند کمی سخت است اما غیر ممکن نیست. به جای آنکه ابروهای خود را اصلاح نکنید تا کامل رشد کنند، با تکنیک درست به ابروهایتان حالت دهید.

در ابتدا از ژل ابرو برای صاف کردن وشکل دهی موهای ابروهایتان استفاده کنید. با موچین موهای اضافی زیر ابرو را بردارید و اگر در قسمت بالای ابرو به اصلاح نیاز داشت، با تیغ ابرو آن را مرتب کنید. البته این کار را با دقت زیادی انجام دهید.

در انتها با مداد ابروهایتان را ضخیم‌تر کنید. در این صورت ابروهایی بسیار زیبا و کامل خواهید داشت.

مداد ابرو برای حالت دادن به ابروها تاثیر زیادی دارد.

3 ابزار مهم برای حالت دادن به ابرو

سه راه برای حذف موهای اضافی ابروهایتان وجود دارد که شامل وکس، بند و موچین می‌شود. در ادامه نحوه با نحوه کاربرد آن‌ها آشنا شوید.

  1. وکس: استفاده از وکس به دلیل آنکه مقدار زیادی از موها را همزمان خارج می‌کند و تأثیر طولانی‌تری دارد، بسیاری از افراد به برداشتن ابروها با وکس علاقه دارند. اما اگر مهارت کافی ندارید احتمال خطای شما زیاد است. پس بهتر است با دقت زیادی این کار را انجام دهید.
  2. بند: این روش از نسبت به وکس کم هزینه‌تر و آسان‌تر است. اما امکان دارد درد بیشتری را احساس کنید. اگر در استفاده از بند مهارت ندارید، به درستی حرکات دست خود توجه زیادی کنید.
  3. موچین: بسیاری از خانم‌ها با وجود وقت گیر بودن این روش، آن را به سایر روش‌ها ترجیح می‌دهند. ابتدا ابرویی که دوست دارید را تصور کنید، سپس موهای اضافی را با موچین حذف کنید. به آرامی این کار را انجام دهید و بیش از حد موهای ابروهایتان را برندارید.

بسیاری از خانم‌ها از وکس ابرو برای حالت دهی به ابروهایشان استفاده می‌کنند

سخن پایانی

داشتن ابروهایی خوش حالت و متناسب با صورت در زیبایی چهره ما تأثیر زیادی دارند. بسیاری از آرایشگران در این زمینه ماهر هستند، اما شما نیز می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های اصولی مانند آن‌ها ماهر شوید. در این مطلب شما را با این تکنیک‌ها آشنا کردیم. پس با به کارگیری درست روش‌های ذکر شده، آرایشگر خودتان شوید و حالت دادن به ابروها را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.