حتما برای شما هم پیش آمده که بعد از یک مهمانی و یا یک دورهمی خانوادگی نیاز به پاک کردن آرایش خود پیدا کرده‌اید پاک کردن آرایش اگرچه کار بسیار ساده‌ای به نظر می‌رسد اما اگر برخی نکات در آن رعایت نشود موجب آسیب رساندن به پوست شده و در طولانی مدت مشکلات زیادی برای شما ایجاد می‌کند به همین دلیل ما در این مطالب این صفحه قصد داریم تا شما را با نکاتی آشنا کنیم که با رعایت آن‌ها شما می‌توانید پوستی سالم و شفاف داشته باشید پس به شما پیشنهاد می‌کنیم تا پایان همراه ما باشید.

استاده از دستمال مرطوب چه معایبی دارد؟

اگر شما هم از دستمال‌های مرطوب برای پاک کردن آرایش خود استفاده می‌کنید پس قطعا توجه زیادی به سلامت پوست خود ندارید و حس می‌کنید پس از استفاده از دستمال مرطوب به خوبی آرایش شما پاک می‌شود. در این مورد باید بگوییم که سخت در اشتباه‌ هستید چرا که استفاده از این نوع دستمال‌ها نه تنها برای پوست مفید نبوده و نمی‌تواند به طور کلی آرایش را از روی صورت پاک کند بلکه آسیب‌های زیادی نیز به پوست صورت شما می‌زند هرچند استفاده از این نوع دستمال بسیار بهتر از خوابیدن با آرایش است اما بهتر است پس از پاک کردن پوست توسط دستمال مرطوب، صورت خود را با یک مایع شسته تا از پاک شدن کامل پوست خود مطمئن شوید همچنین می‌توانید گاهی از دستمال‌های مرطوب جیبی برای پاک کردن آرایش خود استفاده کنید ولی ما این روش را به شما توصیه نمی‌کنیم و حتما نیاز است تا در اولین فرصت صورت خود را با مایع شوینده بشویید.

بهترین روش‌های پاک کردن آرایش

چگونه بدون فشار اضافه آرایش چشم را پاک کنیم؟

حتما شما هم گاهی با مشکل پاک نشدن آرایش از روی چشم مواجه شده‌اید و سعی در پاک کردن آرایش خود با فشار بیشتر کرده‌اید اما این یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات در پاک کردن آرایش چشم است که موجب آسیب رساندن به چشم و پوست اطراف چشم می‌شود به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا یک پد پنبه‌ای را برداشته و به آن مقداری از مایع پاک کننده آرایش بزنید و سپس آن را بر روی پلک خود گذاشته و به مدت 10 ثانیه در همان‌جا نگه دارید سپس به آرامی پد را تکان داده و روی آرایش چشم خود بکشید حال می‌توانید مشاهده کنید که به راحتی آرایش چشم شما بدون آسیب رساندن به چشم پاک شده است. اگر پس از پاک کردن آرایش از این روش لکه‌هایی از آرایش بر روی پوست شما باقی مانده بود می‌توانید به راحتی و با استفاده از گوش پاک کن و مقداری محلول پاک کننده آرایش لکه‌ها را به آرامی پاک کنید.

پاک کردن آرایش قبل خواب چه اهمیتی دارد؟

همه ما برخی مواقع به دلیل خستگی زیاد، برای پاک کردن آرایش خود تنبلی کرده و با آرایش خوابیده‌ایم و صبح متوجه مالیده شدن آرایش بر روی روبالشتی شده‌ایم اما باید بدانید که پاک کردن آرایش قبل خواب یکی از مهم‌ترین اقدامات است زیرا خوابیدن با آرایش ضرر زیادی به پوست رسانده و در مدت طولانی آسیب بیشتری به پوست شما می‌زند.

آیا با یکبار شستشو صورت به طور کامل پاک می‌شود؟

منفذ‌های موجود بر روی پوست چربی‌های تولید شده توسط پوست و ذرات ریز آرایش را در خود نگه داشته و در طولانی مدت موجب ایجاد آکنه بر روی پوست صورت می‌شود به همین سبب برای پاکسازی پوست از تمام آلودگی‌ها نیاز به شستشوی دوباره‌ی صورت دارید همچنین می‌توانید از پدهای آرایشی و تونر برای پاک کردن آرایش استفاده کرده و سپس با مقداری ماده شوینده و آب مجددا صورت خود را بشویید شما با استفاده از این روش می‌توانید تمامی آلودگی‌ها را پاک کنید و نگران ماندن آلودگی‌‌ها در منافد پوستی خود نباشید.

وقت گذاشتن برای پوست چه کمکی می‌کند؟

گاها پیش می‌آید که برای پاک کردن سریع‌تر پوست از اسکراب‌ها استفاده کنید تا به سرعت پوست صورت را پاک کنید اما استفاده از محصولات سبک‌تر روش بهتری برای پاک کردن پوست است. اسکراب به دلیل لایه‌برداری زیاد در برخی مواقع موجب آسیب رساندن به پوست شده و پوست صورت را می‌سوزاند به همین دلیل استفاده از پاک کننده‌های ملایم‌تر به شما پیشنهاد می‌شود تا بتوانید به آرامی و با ملایمت پوست صورت را پاک کرده و آسیبی به پوست نرسانید.

میسلار واتر چیست؟

سریع‌ترین راهی که شما می‌توانید صورت خود را پاک کنید استفاده از میسلار واتر است که یک محصول با پاک کنندگی خوب و ملایم بوده و برای انواع مختلف پوست قابل استفاده است این محصول دارای ذرات روغن در آب است که همانند یک آهن ربا بر روی پوست عمل کرده و تمامی آلودگی‌ها و چربی‌های پوست را جذب خود کرده و آن‌ها را پاک می‌کند.

فقط کافیست تا یک پد پنبه‌ای را به میسلار واتر آغشته کرده سپس به آرامی بر روی پوست صورت خود بکشید تا تمامی آلودگی‌ها را جذب خود کند. یکی از برتری‌های این محصول نسبت به محصولات دیگر نیاز نداشتن به آبکشی پس از استفاده از محصول است که پاک کردن آرایش را برای شما بسیار راحت می‌کند.

میسلار واتر چیست؟

چگونه آرایش خود را اصولی پاک کنیم؟

برای اینکه بتوانید آرایش خود را به صورت تمیزتر پاک کنید و باعث پخش شدن آرایش بر روی پوست خود نشوید نیاز است تا ابتدا از پاک کردن رژ لب شروع کرده و سپس به سراغ بقیه آرایش بروید. 

برای پاک کردن آرایش لب و پخش نشدن رژ لب بر روی نقاط دیگر پوست نیاز است تا پنبه آغشته به میسلار واتر و یا روغن‌های پاک کننده را به آرامی بر روی لب خود بکشید تا تمامی رژ لب از روی پوست شما پاک شود سپس به سراغ پاک کردن آرایش چشم بروید. 

میسلار واتر بهترین محصول برای پاک کردن آرایش چشم بوده و به شما کمک می‌کند تا به راحتی و بدون آسیب به چشم و پوست اطراف آن آرایش را پاک کنید به همین سبب کافیست تا ابتدا یک پد آغشته به میسلار واتر را برای ثانیه‌ای بر روی پلک خود قرار داده و سپس به آرامی پد را بر روی پلک بکشید آنگاه مشاهده خواهید کرد که به راحتی آرایش موحود بر روی پوست پاک شده و شما باید به سراغ پاک کردن بقیه آرایش پوست بروید همچنین باید توجه داشته باشید که در انتهای کار خود توسط میسلار واتر نیاز به شستشوی صورت با آب ندارید.

چگونه آرایش‌های سنگین را از روی پوست خود به راحتی پاک کنیم؟

از آنجایی که ذات هر ماده جذب مواد مشابه به خود است به همین دلیل فقط کافیست تا با مواد روغنی آرایش خود را از روی صورت پاک کنید.

مواد روغنی با پخش شدن بر روی پوست تمامی مواد روغنی ایجاد شده از آرایش را جذب خود کرده و پس از شستشوی روغن مالیده شده می‌توانید شاهد پاک شدن کامل آرایش باشید. شما می‌توانید با استفاده از یک پد پنبه‌ای و مقداری روغن پاک کننده تمامی آرایش را جذب پد کرده و سپس با مقداری ماده شوینده پوست خود را تمیز کنید.

استفاده از بخور برای پاک کردن آرایش سنگین چه کمکی می‌کند؟

اگر شما هم برای پاک کردن آرایش سنگین به مشکل خوردید و به سختی توانستید تمامی آرایش را پاک کنید پس به دانستن این روش نیازمندید. دستگاه‌های بخور با نفوذ آب به لایه‌های زیرین پوست به شما کمک می‌کنند تا به راحتی تمامی مواد آرایشی را پاک کنید فقط کافیست به مدت 5 دقیقه از بخور استفاده کرده و سپس با یک دستمال آغشته به آب داغ صورت خود را بپوشانید تا تمامی منافذ موجود بر روی پوست باز شده و بتوانید به راحتی و با پاک کننده‌های آرایشی خود صورت خود را کاملا پاک کنید.

آیا استفاده از ماسک بعد از پاکسازی صورت به شادابی پوست کمک می‌کند؟

بعد از استفاده از مواد شوینده برای پاک کردن آرایش صورت، پوست به خشکی می‌رسد زیرا با مواد شوینده تمامی چربی پوست به همراه آرایش از بین رفته و سطح پوست بسیار خشک می‌شود به همین خاطر به استفاده از ماسک‌هایی نیاز دارید که بتوانید رطوبت از بین رفته پوست را برگردانده و احساس شادابی کنید لذا به شما پیشنهاد می‌شود که با استفاده از ماسک‌های خانگی آبرسان مثل خیار و آلوئه‌ورا پوست خود را برای چند دقیقه استراحت داده و لطافت را به آن بازگردانید البته اگر شما هم حوصله تهیه این نوع ماسک‌های خانگی را ندارید احتمالا در فروشگاه‌ها انواع مختلف ماسک را مشاهده کرده‌اید که قیمت مقرون به صرفه‌ای داشته و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این ماسک‌ها همانند ماسک‌های خانگی عمل کرده و موجب لطافت و شفافیت بیشتر پوست می‌گردد.

کلام پایانی

ما در مطالب این صفحه درباره‌ی بهترین روش‌های پاک کردن آرایش سخن گفتیم و اطلاعات مفیدی در این باره به شما عزیزان ارائه دادیم و اینک در انتها امیدواریم مطالب این صفحه برای شما مفید بوده باشد.