اکثر خانم‌ها زیبایی و زیبا دیده شدن را بسیار دوست دارند؛ به همین علت به‌منظور زیبایی بیشتر علاقه بسیاری به آرایش کردن دارند. مسلما لازمه‌ داشتن آرایش مناسب که در طولانی‌مدت دوام داشته باشد، استفاده از وسایل اساسی است.

یکی از وسایل موردنیاز و پراستفاده، اسفنج‌های آرایشی هستند؛ اما آیا انواع اسفنج‌های آرایشی را می‌شناسید؟ کدام نوع آن باعث داشتن آرایشی با دوام و زیبا می‌شود؟ در ادامه سعی داریم به بررسی پاسخ این سوالات بپردازیم، پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

اسفنج آرایشی بهداشتی چیست؟

اسفنج‌های آرایشی به شما کمک می‌کنند که کانسیلر و کرم پودر را بهتر استفاده کنید تا کاملاً جذب پوست شود. انجام این کار مانع از کثیف شدن انگشتان و درخششی بی‌عیب و نقص می‌شود. مدل‌های مختلف اسفنج وجود دارد که با توجه به میزان راحتی می‌توانید هر یک از آنها را تهیه‌کرده و استفاده کنید. مسلما با توجه به نیاز خود و کاربرد اسفنج باید برای تهیه آن اقدام کنید. 

انواع اسفنج آرایشی بهداشتی و کاربردهای آن را بیشتر بشناسید

با کمک اسفنج می‌توانید آرایش یکدست و زیبا داشته باشید، معمولا افراد حرفه‌ای و آرایشگرها هنگام آرایش از انواع مختلفی از اسفنج‌ها استفاده می‌کنند که هرکدام کاربرد متفاوتی دارند. به‌طورکلی انواع اسفنج آرایشی و کاربردهای آن به‌صورت زیر است.

اسفنج اشکی

اسفنج اشکی یکی از پرکاربردترین انواع اسفنج‌های آرایشی است که می‌توانید به‌صورت خشک و خیس از آن استفاده کنید. این نوع اسفنج بافتی انعطاف‌پذیر و نرم دارد که برای پخش کردن کانسیلر و کرم پودر روی صورت کاربرد دارد. استفاده از آن باعث محو کردن و یکدست ساختن آرایش صورت می‌شود و تاثیر بسیاری در افزایش زیبایی آرایش و صورت دارد.

اسفنج آرایشی اشکی


اسفنج آرایشی مثلثی

این نوع اسفنج برای کانتور صورت و زدن کرم پودر کاربرد دارد. اسفنج‌های مثلثی جزو اولین اسفنج‌هایی بودن که وارد بازار شدند، با توجه به داشتن سری تیز برای بخش‌های تیز صورت بسیار مناسب هستند. این اسفنج‌ها معمولا اندازه‌ای کوچک دارند و در بسته‌های چندتایی قرار می‌گیرند، توجه داشته باشید که این اسفنج‌ها بیشتر برای افرادی که حوصله و وقت کافی برای شستشوی اسفنج را ندارند، مناسب است.

بهتر است ابتدا اسفنج را مرطوب کرده و به آرامی رطوبت اضافه آن را بگیرید. سپس کرم پودر را به پوست خود بزنید و با ملایمت اسفنج را روی آن بکشید.

اسفنج مثلثی در سایز کوچک و کاربردی


اسفنج آرایشی تخت و صاف

یکی از گزینه‌های بسیار عالی برای آرایش استفاده از اسفنج آرایشی صاف است. این اسفنج آرایشی به‌سادگی پوشش کامل و یکدستی را روی پوست ایجاد می‌کند و آرایشی تمیز و کامل را روی صورت به جای می‌گذارد.

اسفنج مخروطی

یکی از کاربردی‌ترین اسفنج‌های آرایشی، اسفنج مخروطی است که بهترین گزینه برای استفاده روزانه به شمار می‌آید. به عبارت دیگر اسفنج مخروطی یکی از پرکاربردترین و بهترین اسفنج‌های آرایشی است که در بین افراد بسیار شهرت دارد.

اسفنج آرایشی خامه‌ای دوقسمتی

این نوع اسفنج، شکل مدرن و پیشرفته مخروط اسفنجی است. وجود انحنا در قسمت مرکزی کمک می‌کند تا راحت‌تر و دقیق‌تر از آن استفاده کنید. این اسفنج آرایشی گزینه بسیار مناسبی برای ترکیب کانسیلر بوده و می‌توانید از آن برای زدن رژ گونه استفاده کنید.

اسفنج آرایشی دوقسمتی و انحنادار


اسفنج آرایشی حوله‌ای

اسفنج حوله‌ای همان اسفنج‌های دایره شکل، مربعی و مثلثی است که برای پنکک زدن بسیار مناسب بوده و در کیف هر خانمی یافت می‌شود.

اسفنج آرایشی پاک‌کننده میکاپ

یکی از نکات بسیار مهمی که باید بدان توجه داشته باشید این است که قبل از خواب حتما آرایش خود را به‌صورت کامل پاک کنید. پاک کردن پوست به تنفس سلولی و باز کردن منافذ آن کمک می‌کند. برای انجام این کار باید کاملا اسفنج را خیس کنید و بعد از خارج کردن آب اضافی، آن را به‌آرامی به روی پوست خود بکشید.

اسفنج آرایشی تخم‌مرغی (بیوتی بلندر)

اسفنج آرایشی تخم‌مرغی یکی از مناسب‌ترین اسفنج‌ها بوده که واقعا ارزش پرداخت هزینه را دارد. با کمک آن می‌توانید برای پخش کردن رژ گونه، صاف کردن چروک، هایلایتر، زدن فاندیشن و کانسیلر استفاده کنید. لازم به ذکر است که همیشه باید به‌صورت مرطوب از آن استفاده کنید.

به‌طورکلی بهتر است قبل از استفاده از اسفنج‌های آرایشیآنها را خیس کرده و به‌آرامی آب اضافی آن را بگیرید. سپس به آرامی آن را روی پوست بکشید تا بتوانید کرم پودر و... را به‌صورت کامل و یکدست بزنید.

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم به معرفی و بررسی انواع اسفنج‌های آرایشی و کاربردهای آن بپردازیم. همانگونه که ذکر شد خانم‌ها علاقه بسیاری به زیبایی و زیبا دیده شدن دارند. به همین علت آرایش کردن را دوست دارند. یکی از وسایل بسیار ضروری که معمولا در کیف لوازم‌آرایش هر فردی پیدا می‌شود اسفنج آرایشی است.

استفاده از این وسیله باعث یکدست و صاف شدن آرایش می‌شود و درنهایت زیبایی شما را افزایش می‌دهد. از انواع مختلف اسفنج‌های آرایشی می‌توان اسفنج تخم‌مرغی، اشکی، مثلثی، مخروطی و... رانام برد که هرکدام از آنها کاربردهای مختلفی دارند.